Oyun

Nintendo Switch'te gizli oyun bulundu

Nintendo'nun, Satoru Iwata'yı övmek için Switch'te gizli bir oyuna yer verdiği ortaya çıktı.


2015 yılında aramızdan ayrılan Nintendo Başkanı ve CEO'su Satoru Iwata, vefat ettiğinde 55 yaşındaydı. Dünyayı kasup kavuran Nintendo Switch'in satışa sunulmasını göremeyen Satoru Iwata, Nintendo tarafından unutulmadı.

Nintendo Switch'in piyasa sunulmasından sonra sürüm 1.00'da gizli bir oyunun olduğu ve bu oyunun Satoru Iwata'yı övmek için geliştirildiği ortaya çıktı. 1984 yapımı NES GOLF, Satoru Iwata'nın programcılığını yaptığı oyundu.

Nintendo bu oyuna gizli bir şekilde Switch'te yer verdi. Oyunun kilidinin açılması için konsolun tarih ayarının Satoru Iwata'nın vefat ettiği 11 Temmuz'a ayarlanması gerekiyor.

Tarihi 11 Temmuz'a ayarladıktan sonra, Satoru Iwata'nın meşhur hareketlerini Joy-Con ile 5-6 defa tekrarlamak gerekiyor. Bu hareketlerin yapılmasının ardından NES Golf oyunu otomatik olarak açılıyor. Ancak bu oyunun Switch'in sürüm 4.00 ile konsoldan kaldırıldığı söyleniyor. 

Eğer Switch'teki gizli oyunun nasıl aktif ediliğini merak ediyorsanız aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.