Oyun

Nintendo Wii U özellikleri resmen belli oldu!

Nintendo Wii U oyun konsolunun özellikleri ve hangi oyunlar ile geleceği açıklandı.


Yeni Wii U oyun konsolu için fiyatları duyuran Nintendo, dünya çapında basın toplantıları ile dünden itibaren resmen Wii U oyun konsolunun bazı özelliklerini ortaya çıkardı.

Wii U konsolun özelliklerine göre artık 25 GB'lık bir disk ile oyun verilerini saklamak mümkün olacak. Konsol 1GB ana bellek ile 1GB RAM içeriyor. Temelinde 8 GB depolama alanı bulunan Wii U oyun konsolunun piremium Wii U versiyonu 32 GB depolama alanına sahip.

1347614816_wii-u-spec.jpg

Nintendo ne yazık ki önemli özelliklerden olan CPU ve GPU özelliklerini henüz açıklamadı. Wii U oyun konsolu bazı oyunlar ile birlikte sunulacak. Wii U ile birlikte sunulacak olan bazı oyunlar şöyle; Mass Effect 3, Darksiders II, Black Ops 2, Transformers, Trine 2, Aliens: Colonial Marines ve Assassin's Creed 3.

Nintendo TV hizmeti olan Nintendo TVii, konsol hakkındaki bilgileri yayınladı. Aşağıdaki videoda bu bilgileri inceleyebilirsiniz.

New York'da bir etkinlik düzenleyen Nintendo Amerika, yeni konsolun çıkış tarihi olarak 18 Kasım 2012 Pazar gününü belirlediklerini duyurdu. Konsol Avrupa'da 30 Kasım tarihinde, Japonya'da ise 8 Aralık tarihinde piyasaya sürülecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.