Nostalji kokan hareketler bunlar Mike! Oyun Canavarı #5

Monster’ın katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın yeni bölümünde geçmişe dönüyoruz.

Nostalji kokan hareketler bunlar Mike! Oyun Canavarı #5

Monster’ın katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın yeni bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümde sizlere geçmişten şimdiye etki eden bir oyunu göstereceğiz. Evet doğru tahmin Counter Strike’tan bahsediyorum.

Bir neslin internet kafelerde, arkadaşlarıyla birlikte oynadığı o efsane oyundan. Yolun Half Life’ın bir modu olarak başlayıp, tüm dünyada fenomen haline gelen o yapımdan.

Elbette zaman içerisinde Counter Strike da çok değişti. Artık o CS 1.6’dan eser kalmadı diyebiliriz. Fakat yine de bazı dinamikler bizleri eski günlere döndürmeye yetiyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Counter Strike Global Offensive deneyimimiz ile başbaşa bırakalım.

Nostalji kokan hareketler bunlar Mike! Oyun Canavarı #5

Tüm rakiplerine karşın Counter Strike hala eski popülaritesinden hiç bir şey kaybetmiş değil. Elbette oyunda hile kullananların sayısı arttığı kadar şimdilerde eskisi kadar keyif vermiyor. Fakat hilecilerden arındırılmış bir oyunda, özellikle de arkadaşlarınızla oynuyorsanız muazzam bir şekilde eğlenebilirsiniz.

Dip not olarak hatırlatalım. Eğer canınız CS 1.6 oynamak istiyorsa bu da hala mümkün. Zira internet üzerinde binlerce CS 1.6 server’ı bulunuyor. Elbette bu sunucularda hileci sayısının çok daha fazla olduğunu ve katılımcıların sadece adminler tarafından kontrol edilebildiğini hatırlatmamız gerekiyor. Yani Steam’de olduğu gibi ek bir koruma önlem ya da tedbiri bu tarz sunucularda mevcut değil.