Oyun

NVIDIA GeForce RTX 2060 duyuruldu!

NVIDIA, Ray Tracing ve yapay zekâyla birlikte milyonlarca PC oyuncusuna kaliteli grafikler sunan, Turing mimarisine sahip RTX 2060’ı duyurdu. İşte detaylar!


NVIDIA, Ray Tracing ve yapay zekâyla birlikte milyonlarca PC oyuncusuna oldukça iddialı grafikler sunan, Turing mimarisine sahip RTX 2060’ı duyurdu.

RTX 2060, ışın izleme ve yapay zekâ özellikleriyle geliştirilmiş grafiklerle birlikte modern oyunlarda güzel bir performans sunuyor. 349 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan RTX 2060, daha önce sadece üst seviye oyun GPU'larında mevcut olan yeni özellikleri ve performans düzeyini oyuncularla buluşturuyor.

RTX 2060, mevcut oyunlarda NVIDIA'nın GPU'su olan önceki nesil GTX 1060'a göre yüzde 60 daha fazla performans sunuyor ve GeForce GTX 1070 Ti'ı bile geride bırakıyor. Turing'in RT ve Tensor çekirdekleri sayesinde Battlefield V saniyede 60 karenin üzerinde oynanabiliyor. RTX 2060, bütün büyük üreticiler, sistem toplayıcıları ve grafik partnerleri tarafından 15 Ocak itibarıyla tüm dünyada satışa sunulacak.

Milyonlarca oyuncu için geleceğin oyun dünyasının bugün her yerde başladığını belirten ve RTX 2060’ı CES 2019 fuarında tanıtan NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Masaüstü oyuncularının talep ettiği standartları RTX 2060 belirliyor: Rakipsiz bir fiyat, olağanüstü performans ve film ile oyunlar arasındaki ayrımı azaltan gerçek zamanlı ışın izleme... Bu, oyuncular ve endüstrimiz için harika bir an.” dedi.

NVIDIA GeForce RTX 2060 duyuruldu!

RTX 2060, modern oyunların işlem ağırlıklı iş yüklerini daha verimli bir şekilde ele almak için çok işlemcili çekirdeğe büyük bir yükseltme getiriyor. GPU ayrıca kayan nokta ve tamsayı işlemlerinin eşzamanlı olarak yürütülmesini, uyarlanabilir gölgeleme teknolojisini ve selefinin iki katı önbellek içeren yeni birleşik bellek mimarisini destekliyor.

Modern oyunlar, GTX 1060 GPU'nun 2 katına kadar performans elde etmek bu özellikleri kullanabiliyor. RTX 2060, Derin Öğrenme Örnekleme (DLSS) olarak bilinen, oyun performansını artıran ve 52 teraflop derin öğrenme gücü sağlayabilen 6 GB GDDR6 bellek ve 240 Tensor çekirdeğe sahip. 

Electronic Arts ve DICE, Battlefield V'e DLSS desteğinin yanı sıra gerçek zamanlı ışın izleme için ek optimizasyonlar getirecek olan güncellemeyi kısa bir süre sonra yayınlayacak. DLSS ve ışın izlemeyi eşleştirmek, oyuncuların şaşırtıcı performansla birlikte ışın izlemeye sahip kaliteli görüntüler elde etmelerini sağlıyor.

Uygun bir GeForce RTX 2060 veya RTX 2060 ile donatılmış yeni bir masaüstü PC satın alan oyuncular, sınırlı bir süre için,  Anthem ve Battlefield V oyunlarından herhangi birine sahip olabiliyor. RTX 2060, 15 Ocak tarihi itibarıyla Acer, Alienware, Dell, HP ve Lenovo tarafından üretilen sistemlerde ve aynı zamanda dünya çapındaki lider sistem üreticileri tarafından satışa sunulacak.

Stok ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı modeller de dâhil olmak üzere tüm kartlar ise 15 Ocak itibarıyla ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY and Zotac gibi büyük donanım sağlayıcıları tarafından satışa sunulacak.

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi özel sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
YAKUP
SÜPER EKRANTI BU SAĞLAM SİTEM İSTER ARKADAŞLAR YÜKSEK ÖZELLİKLERE SAHİP 3D LAPTOP ÖNERİSİ SÖYLERMİSİNİZ GÖZLÜKLE OYUN FİLM RESİM GİBİ ŞEYLERİ 3D GÖZLÜKLE TAKIP İZLEMEK OYNAMAK İSTİYORUM BANA LAPTOP ÖNERİSİ SÖYLERMİSİNİZ ÖZELLİKLERİ YÜKSEK VE KALİTELİ LAPTOP OLSUN
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.