Oyun

Ödüllü oyun Republique

Haftanın en iyi iOS oyunu Republique aklınızı başınızdan alacak.


Akıllı telfonlarda yapabildşklerimizin sınırı neredeyse kalmadı diyebiliriz. Mobil işlemciler ve GPU'lar üretildiğinde beri söylenen "konsol seviyesinde grafik" deyimi son dönemdeki CPU Ve GPU'lar tarafından neredeyse gerçekleştirilmek üzere. 64 bit destekli işlemcilerin gelişmesiyle birlkte birkaç yıl içinde mobil GPU'ların performans anlamında büyük bir ilerleme kaydedeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. 

Oyun sektöründe mobil tarafın özellikle Free to Play oyunlara aylık milyarlarca dolar harcadığını görmekteyiz. Bundan etkilenen bir çok PC ve Konsol oyun yapımcısının yavaş yavaş bu sektöre girdiğine şahit olmaktayız (EA Games, Ubisoft, RockStrar Games gibi).

Bu gün size tanıtacağımız oyun ise tek kelimeyle muhteşem diyebileceğimiz bir oyun. Uzun zamandır çııkması beklenen Republique oyunu bu gün itibariyle AppStore'da indirilmeye sunuldu. Şimdiden 1 milyon indirmeyi geçen bu oyunu sizlere tanıtmak istiyoruz.

1402124456_republique-mid.jpeg

Oyunda distopik çağda yaşayan bir hackersınız. İnternet ve geniş kapsamlı devlet gözetimi ile korunan akıl hastanesinden kaçmaya çalışıyorsunuz. Oyunun kontrolleri ise tek kelimeyle muhteşem ve oldukça kolay. Bu tarz oyunlarda yapımcılar oyunlara farklı tuş kombinasyonları koyarak kullanıcıların kafası karıştırıyor ve hard core oyuncular hariç bir çok kullanıcı oyun oynarken zorlanıyor (ShadowGun gibi) ama Republique'de böyle bir durum söz konusu değil. Oyunun tanıtım videosunu aşağıda izledikten sonra özellikle bu oyunu iPad Air'da oynamanızı size tavsiye ediyoruz. Oyunu ücretsiz oalrak buradan indirebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.