Oyun

OnLive'den şaşırtıcı karar!

OnLive bu karar ile kullanıcılarını üzecek.


OnLive, bulut tabanlı oyun altyapısı sunan ilk firmalardan. Oyun sektöründe önemli adımlar atacağına inanılan bir firma olan OnLive, bugüne kadar Ouya dahil pek çok şirket ile ortaklık girişimleri ile gündeme gelmişti.

Ancak firma ile ilgili dün gelen haberler herkes için sürpriz oldu. OnLive firmasının faaliyetlerine son vererek yeni bir şirkete tüm malvarlıklarını devredeceği iddiası herkes için beklenmeyen bir durum oldu. Firma resmi yaptığı bir açıklama ile bu kararı doğruladı.

1345257887_onlive454.jpg

OnLive firmasının böyle bir kararı neden aldığı bilinmiyor ancak yeniden yapılanma sürecinde yeni bir şirket olarak faaliyetine devam edeceğini ve eski çalışanların büyük bir kısmını bünyesine katacağını açıkladı.

Analistlere göre OnLive, fazla üye sayısı fazla olduğu için ve sunucu kiraları nedeniyle maliyeti karşılayamaz hale geldi ve böyle bir karar aldı. Şirketin yeniden yapılanma ile sunucu kontratları iptal edilerek yeniden yatırım alma yolları arayacağı düşünülüyor. Firmanın şuanda hizmet veren yazılım ve donanım ürünlerine desteği devam edecek ve hiç bir hizmet kesintiye uğramayacak. Bu durum ekonomik anlamda Kreditör Yararına Hak Devri olarak biliniyor ve mahkeme sürecine girmeden iflasın ilanı olarak gösteriliyor.

OnLive firmasının yaşadığı bu sorundan sonra bulut tabanlı oyun hizmetlerinin ne kadar kalıcı olabileceği düşünülmeye başlandı. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların problemleri, bulut tabanlı oyun hizmetlerinin kısa süre sonu olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.