Oyun

Osmanlı askeri olmaya az kaldı

Osmanlı savaşları oyun olarak karşımıza geliyor.

Osmanlı askeri olmaya az kaldı

Elazığ'da yaşayan, konsept ve grafik tasarımcı Ahmet Tanyıldızı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan savaşları konu edinen web tabanlı bilgisayar oyununun karakterlerini ve mekanlarını tasarladı.

Tanyıldızı, yaklaşık 2 yıl önce grafik sanatçılarına yönelik bir internet sitesinde çizimlerini paylaşırken, çizimlerini beğenen üç boyutlu oyun modellemeci Ömer Faruk Bulanık'ın kendisini, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki savaşları konu edinen oyun hazırlayan ekibe davet ettiğini söyledi.

1362519141_aaozlfoto003405032013120829492rozl20130305000000elz-ozl-9.jpg

Bu ekip ile çalışmaya başlayan Tanyıldızı, çalışmalarının 1,5 yıldır sürdüğünü söyledi ve şunları dile getirdi; ''Oyun 3D olacak. Oyunun server yazılımı, veri tabanı alt yapısı, çoğu asker ve kale gibi yapıların iki boyutlu çizimleri tamamlandı. 3 boyuta aktarılıyor. Testler bittikten sonra kesin çıkış tarihi belirlenecek''

Oyunun Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulduğu 1299 yılından başlayacağını söyleyen Tanyıldızı, Oyuncuya başlangıçta çok gelişmemiş bir şehir verilerek oyuncudan Osmanlı İmparatorluğu'nu kurması isteneceğini belirti ve ''Oyuncuya kuruluştaki savaşlar görev olarak veriliyor. Oyuncu o savaşları yapıyor. Kazandıkça ekonomi gelişiyor, güç artıyor. Oyun strateji uygulamayı öngörüyor'' dedi.

Yorumlar
Misafir
Biraz legend online gibi olacaga benziyor ama yapmak hiç yapmamaktan daha iyidir oynamak için sabırsızca bekliyorum.
Cevapla
Misafir
valla hacı ağabey Taleworlds forum emrinizdedir bi konuşın danuşun
Cevapla
Misafir
düzgün konuscak olunca konuşuluyomuş dimi gakko?
Cevapla
Gakko
Ben bele konisim ışte ha şivemi sevim.. Kimseye kendimi sevdirmek zorunda delim.. Ayrıca kimseyi ilgilendirmez ha.. Kardeş ben senin dimi deyip de nden demi demedigine karışim mi ha?
Cevapla
Önemli
Rencide edici bir mesaj daha görürsem yasal haklarımı kullanacak olurum.. Ayrıca sitenin en altında ki uyarı yazısı ile SON KEZ BENİM ADIMA AHLAKSIZCA YORUM YAPANLARA SESLENİYORUM HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN BENİM YORUMLARIMI SEVMEYEN OKUMASIN.. (GAKKO)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.