age of empires Gerçek zamanlı strateji oyunu serisidir. Microsoft şirketi tarafından halka sunulmuştur. Oyun 3 ana oyundan oluşmaktadır. Age of Empires , Age of Empires II, Age of Empires III şeklindedir. Oyun tek oyunculu ve çok oyunculu oynanabilmektedir. Age of Empires II: The Age of Kings serinin ikinci ana oyunu olma özelliğini taşır ve Microsoft tarafından yayınlanmıştır. Oyun ortaçağı konu alır. Oyunda beş adet tarih bazlı kampanya modu vardır. Oyun tek oyunculu ve çok oyunculu modlarda oynanabilmektedir. Oyunda sırasıyla Karanlık Çağ, Feodal Çağ, Kaleler Çağı ve İmparatorluk Çağı olmak üzere 4 tarihi çağ bulunur. Oyunda farklı asker sınıfları bulunmaktadır. Belirli bir miktar karşılığında yapılan değişimler askerlerin becerilerinin artmasına neden olur. Oyunda asker sınıflarından ayrı olarak 13 gerçek ırk bulunmaktadır. Bunlar; Britonlar, Keltler, Fransızlar, Gotlar, Tötonlar, Vikingler, Çinliler, Japonlar, Moğollar, Bizans, İran, Sarazenler, Türkler. Standart game menüsünde 3 adet seçenek vardır. Random Map, Regicide, Death Mach. Oyunda 5 ana görevi bulunur. Age of Empires III, 2005 yılında Kuzey Amerika'da ve Avrupa'da piyasaya sürülmüştür. Oyun, Amerika'nın keşfini ve kolonileşme faaliyetlerini temel alır. Bu oyuna üç adette Kızılderili ulusu eklenmiştir. 2007'de piyasaya sürülen ek paketiyle de 3 adet Asya medeniyeti eklenmiştir. İlk bölüm Kan, ikinci bölüm Buz, üçüncü bölüm ise Çelik adını taşımaktadır. Oyunu oynamadıysanız oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Total War Total War, sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyun, tarihsel ve fantastik olaylar üzerine kuruludur ve Creative Assembly tarafından geliştirilmiştir. Oyun gerçek zamanlıdır. Ordu, kaynak, siyaset yönetimi üzerine geliştirilmiştir. Serinin ilk oyununun adı Shogun: Total War'dır. 2000 yılında piyasaya sürülmüştür. Serinin son oyunu Total War Atilla'dır ve 17 Şubat 2015 tarihinde sevenleriyle buluşmuştur. Bir sonraki oyunun isminin Total War: Warhammer olacağı sevenlerine duyurulmuştur. Oyunda stratejinizi kullanarak fark yaratabilirsiniz. Sizde henüz bu oyunla karşılaşmadıysanız, bu oyunu tavsiye ederiz.

rise of nations Rise of Nations, gerçek zamanlı strateji türünde bir oyundur. Brian Reynolds öncülüğünde, oyunun dağıtımını Microsoft Game Studios üstlenmiştir. Oyuna 2004 yılında Thrones and Patrios adlı ek paket çıkarılmıştır. Oyun normal bir strateji oyunu gibidir. Belli bir üsle başlayıp ardından birkaç bina yaparak, ham madde toplayarak ve ordu kurup düşman kentleri yağmalayarak ilerler. Fakat Rise of Nations'u bir oyun klasiği yapan şey ise bu basit görünümün içindeki ufak oynayış ayrıntılarıdır. Burada strateji yeteneğinizi konuşturacaksınız. Oyunda şehirler çok önemlidir. Bu yüzden düşman saldırısı olduğunda şehirler yok olmaz ama asimile edilene kadar tarafsız kalınır, eğer şehirler geri alınamazsa yönetim düşmanın eline geçer. Oyunda bir yere saldırdığınızda o yerin alımı pek de kolay olmuyor burada önemli olan ordunuzun gücü. Eğer ordunuz güçlüyse durum değişiyor. Fakat oyunun asıl amacı savaşıp bölgelerinizi genişletmek değil ülkenizi son çağa getirerek gelişmesini sağlamaktır. Oyunda 18 millet bulunmaktadır. Bu 18 milletin de kendine özgü güç ve yetenekleri vardır. Özel güçler power of the... şeklinde adlandırılmaktadır. Bir milletin özel güç alanına girdiğiniz takdirde iki kat daha fazla hasar alırsınız. Oyunda Türkler, Power of the Siege (Fetih Gücü) gücüne sahiplerdir ve bir şehri daha çabuk asimile edebilirler. Bu oyun için ince bir taktik planına ve dengeyi sağlayabilme yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Sizde kendinizde bu yeteneği görüyorsanız Rise of Nations tam da size göre.

Klanlar (2003)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.