Oyun

Oyun dünyası bu turnuvayı konuştu!

League of Legends’ın Kış Sezonu Turnuvası sona erdi.


200’ün üzerinde takımın katıldığı aylarca süren elemeler, hararetli maçlar ve 240 bin kişinin internet üzerinden canlı olarak izlediği bir finale sahne olan League of Legends’ın Kış Sezonu Turnuvası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Dark Passage adlı takım 15 bin TL’lik büyük ödülün ve hediyelerin sahibi oldu. Sosyal medyada da herkesin dilinde olan turnuva tüm dünyadan izleyicilerin akınına uğradı.

Aralık 2012’de başlayan ve Türkiye’nin dört bir yanından iki yüzün üzerinde takımın elemelere katıldığı League of Legends’ın Kış Sezonu Turnuvası 20 Ocak 2013’te The Game’de düzenlenen büyük finalle son buldu. Toplamda 40 bin TL değerinde ödül dağıtılan turnuvada finale kalan takımlar dünya klasmanında sayılabilecek bir mücadele ortaya koydular.

1359041132_infografikthumb1.jpg

İzleyenlere adrenalin dolu anlar yaşatan turnuvanın galibi hiçbir rakibine aman vermeyen Dark Passage takımı oldu ve 15 bin TL’lik nakit para ödülünün yanı sıra ASUS ve Logitech’ten hediyelerin de sahibi oldu.

Twitter ve Facebook yıkıldı!

League of Legends’ın Kış Sezonu Turnuvası boyunca 23 saatlik yayın yapıldı ve turnuva internetten canlı olarak da izlenebildi. Elemeler de dahil olmak üzere toplamda 600 bin kez izlenen Kış Sezonu Turnuvası’nda 240 bin kişi yapılan canlı yayınlarda ekranlarının başından ayrılmadı. Turnuva boyunca yayınları takip eden oyun tutkunlarının toplam izleme süresinin 150 bin saat olduğu etkinlik, neredeyse rekor denilebilecek bir izlenme süresine imza attı. Final anında ise anlık izleyici sayısı 20 binin üzerindeydi.

1359041175_infografikthumb2.jpg

Turnuva heyecanı sadece oyunun canlı yayın yaptığı LoL TV ve web sitesini değil aynı zamanda sosyal medyayı da salladı. Turnuvanın başladığı dönemden bu yana 5.000 kişi League of Legends’ın resmi Facebook sayfasına üye oldu, 1.500 kişi Twitter’dan takip etmeye başladı ve Twitter’da ‘lolkst’ etiketiyle (hashtag) 20 binin üzerinde içerik girildi.

Riot Games Türkiye Ofisi Kış Sezonu Turnuvası’nın The Game’de gerçekleşen finalinde League of Legends’ın 300 tutkunuyla bir araya gelerek bu heyecana ortak oldu. Hafızalarda yer eden turnuvalara imza atan ekip büyük ödüllü turnuvaların yıl boyunca devam edeceği sinyalini verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.