Oyun

Oyun severlere kötü haber! 91 oyunun fişi çekildi

Oyun severleri üzecek bir gelişme meydana geldi. Ubisoft tam tamına 91 oyunun fişini çekmeye karar verdi. İşte tüm detaylar.

Oyun severlere kötü haber! 91 oyunun fişi çekildi

Ubisoft temalı nostaljik bir oyun seansı planlıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kotaku, Ubisoft'un 91 oyun için çevrimiçi hizmetleri kapattığını bildirdi. Birçoğu eski ve geçersiz sürümlerden oluşuyor.

Örneğin, uzun süredir devam eden OnLive hizmetini kullanan Assassin's Creed: Brotherhood kaldırılan oyunlaradn biri. Ancak, mevcut donanımda oynayabileceğiniz bazı oyunlar da hala mevcut.

Oyun severlere kötü haber! 91 oyunun fişi çekildi

Örneğin, ilk iki Far Cry oyunu PC için çevrimiçi desteği kaybetti ve Blood Dragon PC, PS3 ve Xbox 360'a bağlanmayacak. Just Dance hayranlarının daha yeni oyunlara bağlı kalması gerekebilir. Ubisoft'un Just Dance 2018 ve öncesinde PS3, Wii, Wii U ve Xbox 360 sürümleri için desteği düşürmesi şaşırtıcı olmasa da, PS4 ve Xbox One oyuncuları Just Dance 2014 veya 2015'teki şarkılara erişimi kaybetmekten hoşlanmayabilir.

Kaçırabileceğiniz diğer klasikler arasında Beyond Good & Evil, orijinal Ghost Recon, birden fazla Rainbow Six oyunu, eski Settlers oyunları ve bazı Splinter Cell sürümleri (Chaos Theory ve Conviction dahil) sayılabilir. Ubisoft Connect'i kullanan oyunlar herhangi bir platformda içeriğin kilidini açamayacak veya PC'lerde içeriğe erişemeyecek.

Ubisoft, oyunların fişini çekmek için tamamen acele etmiyor. Şimdilik PS2, GameCube ve orijinal Xbox sahipleri için Rainbow Six Lockdown desteğini kapatıyor. Yine de bu durum bazı oyun severleri üzecek bir gelişme diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.