Oyunlar şiddeti tetiklemiyor! - Page 1

Sık sık rastladığımız ve oyunların insanları şiddete yönlendirdiğine dair haberlerden sonra yapılan bir araştırma ile oyun ve şiddet arasında böyle bir bağlantının kurulamayacağını ortaya koydu.

Oyunlar şiddeti tetiklemiyor! - Page 2

Hemen hemen dünyanın her yerinde ortaya atılan ve her yıl gündeme taşınan, oyunların insanlar üzerindeki etkilerine değinerek savunulan şiddet bağlantısının doğru olmadığını ortaya koydular.

Oyunlar şiddeti tetiklemiyor! - Page 3

Christopher Ferguson isimli psikologun ekibiyle beraber yaptığı bir araştırma, gerçek hayatta gerçekleştirilmiş olan şiddet eylemlerinin şiddet içeren oyun, film vb. içerikler ile bir bağlantısının olmadığını söylüyor.

Oyunlar şiddeti tetiklemiyor! - Page 4

Araştırma aralığı olarak 1996 ile 2011 yılları arasında ESRB’den şiddet içeriyor uyarısını almış oyunlar alındı. Alınan diğer bir bilgi ise bu yıllar arasındaki oyun oynayan yaş aralığının suç oranlarıydı. Christopher Ferguson ve ekibinin ortaya koyduğu gerçekler ise şimdiden tartışılmaya başlandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.