Oyunlardan fark etmesi güç detaylar - Page 1

Call of Duty Black Ops ve Black Ops II, ağzına kadar detayla dolu. Nuketown adı verilen bir multiplayer bölümünde Brady Bunch dizisindeki evin bir modeli var.

Oyunlardan fark etmesi güç detaylar - Page 2

Nuketown'da ayrıca Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmindeki sayaç saati bulunuyor. Filmde Indiana Jones bir buzdolabına saklanarak patlamadan kurtuluyordu. Oyundaki sayaç da, Indiana Jones'un saklanmak için buzdolabını aradığı süreyle eş zamanlı çalışıyor.

Oyunlardan fark etmesi güç detaylar - Page 3

Halo 3'te her mermide sizin adınız var

Halo 3'te suikast tüfeğinden ateşlenen her merminin arkasında ana karakterin ismi yazıyor. Bu mermi bilindiği üzere Chief’in mermisi. Herhangi birinin görmesi imkansız, çünkü mermiler hızlı ve ufak. Ekranda milimetrelik herhangi bir yazıyı okumak dahi yeterince zorken, varilin içinden geçen bir merminin arkasında yazan isminizi fark etmek imkansız. Oyunun kaydedilmiş bir replay özelliğinin bulunmasıyla mümkün sadece.
Halo 3'ün replay modu, oyunu geliştiren ekibin oyuna koyduğu başka bir detayı da ortaya çıkarıyor. Oyundaki bütün zırhlı Warthog araçlarının ön konsolunda ışıklı detaylandırmalar mevcut ama araçları sadece dışarıdan gördüğümüzü düşünürsek oyun içinde bunun pek de bir önemi yok.

Oyunlardan fark etmesi güç detaylar - Page 4

Halo 3 araç
Metal Gear Solid'in bütün detayları kendine özgü

Metal Gear Solid serisi uçuk yanlarıyla ünlü. Bu biraz da serinin başındaki kreatif direktör Hideo Kojima'nın eseri. Her ne kadar çoğu amaçsız ve alakasız olsa da, Kojima, mümkün olan her yere detay koyma peşinde.

Metal Gear Solid 2’de oyunun kahramanı Solid Snake, ortağı Otacon'la değişik bir şekilde tokalaşıyor. Eğer dikkatlice incelerseniz, bu tokalaşmanın rezil Konami şifresi olduğunu görebilirsiniz. Yukarı, yukarı, aşağı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ. Normalde bu şifre start tuşuyla bitiyor ama Snake ve Otacon selamlaşmayı sarılarak noktalıyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.