Oyunseverlere müjde E3 fuarı geri dönüyor

Oyun dünyasının en özel fuarlarından biri olan ancak pandemi dolayısıyla bir süredir hasret kaldığımız E3 fuarı geri dönüyor.

Oyunseverlere müjde E3 fuarı geri dönüyor

Pandemi insanlıktan pek çok şeyi alıp götürdü. 2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan ülkemizde ise resmi olarak 2020 yılının Mart ayında görülmeye başlanan bu salgından henüz tam olarak kurtulabildiğimizi söylemek zor. Bununla birlikte yine de özellikle 2021 yılına göre epey iyi durumdayız.

Bununla birlikte aradan geçen iki yıl, birçok insan için kayıp yıllar olarak tanımlanıyor. Aslında bu süreyi kayıp yıl olarak değerlendiren grup sadece insanlar da değil. Birçok teknoloji şirketi ve hatta sektörler bile bu iki yıl yüzünden büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kaldılar. İşte bunlardan biri de 1995 yılından bu yana istisnasız düzenlenen ancak pandemi nedeniyle 2 yıl kadar ara vermek zorunda kalan Electronic Entertainment Expo yani bilinen ismiyle E3 olmuştu.

Oyunseverlere müjde E3 fuarı geri dönüyor

Oyunseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettikleri ancak iki yıldır gelen kötü haberlerle düş kırıklıkları yaşadıkları E3 etkinliğinden nihayet beklenen güzel haber geldi. Yetkililer tarafından yapılan ilk açıklamada, fuarın 2023 yılında yine kendi evinde yani Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde hayat bulacağı ifade edildi. Bununla birlikte fuarın tam olarak hangi tarihler arasında gerçekleştirileceği konusunda ise şimdilik bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan, umuyoruz ki son zamanlarda bu fuara katılmayan bazı büyük oyun devleri de, E3’süz geçen yıllardan sonra bu fuarın değerini daha iyi anlamışlardır ve yeniden eski zamanlarda olduğu gibi fuara katılarak oyunseverlere görsel şölen yaşatmaya devam ederler.