Oyun

PC için Nintendo Switch emülatörü var mı?

Nintendo Switch için emülatör yayınlandı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşıyor. Peki, gerçekten Switch oyunlarını PC'de oynatabilen emülatör gerçekten var mı?

PC için Nintendo Switch emülatörü var mı?

Nintendo'nun çiçeği burnunda yeni konsolu Nintendo Switch, tabiri caizse yok satıyor. Aldığı puanlar ile dünyanın en iyi oyunu olarak gösterilen Zelda: Breath of the Wild çıkış oyunu ile milyonları kasıp kavuran Nintendo Switch için ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Söylentilere göre PC'de Nintendo Switch oyunlarını oynatmak için bir emülatör bulunuyormuş. Peki, bu dedikodu ne kadar doğru?

Aslında Nintendo tarihini bilenler bu olayın koca bir yalandan ibaret olduğunu ilk bakışta anlamıştır. Nintendo 3DS için bile emülatör bulunmazken Switch için emülatörün bu kadar kısa bir süre içerisinde çıkması imkansız.

Ayrıca Wii U için geliştirilen emülatörün bile henüz stabil olarak çalışmadığını belirtelim.

YouTube üzerinde ortaya çıkan PC için Nintendo Switch emülatör söylentisi koca bir yalandan ibaret olmanın yanında, belirtilen bu dosyayı indirenlerin başına büyük sorunlar açabiliyor.

Windows ve Mac için olduğu söylenen bu sözde emülatör kötücül yazılım barındırıyor. Yazılımı bilgisayarına indirip açanlar ise fidye virüsü ile karşı karşıya kalıyor. Sizlere tavsiyemiz YouTube üzerinde paylaşılan bu tarz linklerdeki dosyaları indirmemeniz yönünde olacak.

1490942151_fakenintendoswitch.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.