2. Skyrim

PC dışında: Xbox 360, PS3

Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında Skyrim'in HD versiyonu için beklediğimiz şu günlerde oyunun PC versiyonun en iyi deneyimi sunduğunu kabul etmek gerekiyor. Xbox 360'ın RAM ve video kartı arasında 512 MB'lık bir hafıza paylaştığını düşünürsek bu sonucun da kaçınılmaz olduğunu anlayabiliriz. Zira bu değer bırakın mevcut PC'leri, piyasadaki akıllı telefonlarda bile çok daha yüksek.

Oyunun Steam versiyonu ayrıca Valve ve diğer geliştiriciler tarafından yaratılmış geniş bir veritabanı seçeneği sunan entegre bir mod desteğine sahip.

3. Counter-Strike

PC dışında: Xbox, Arcade

Valve'nin amiral gemisi çok oyunculu oyunu Counter-Strike şimdiden bütün tarihin en çok oynanan oyunlarından birisi olmaya aday, ama bu elbette yine PC için geçerli. Counter-Strike'ın bazı konsol versiyonları sunulsa da oyun her zaman PC üzerinde çok daha iyi bir oyun deneyimiyle karşımıza çıktı. Counter-Strike'ın en yeni standart versiyonu olan Global Offensive de halihazırda sadece PC'de mevcut.

4. Dragon Age

PC dışında: Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4

Bioware'in amiral gemisi fantezi serisi Dragon Age, aynı firmanın bilim fantezi oyunu Mass Effect'in aksine kesinlikle bir fare ve klavyeyle çok daha iyi oynanabilen bir oyun. Bunun en temel nedeni ise oyunun konsol üzerindeki kontollerinin son derece hantal bir yapısının olması. Oyun ayrıca bir PC monitöründen çok daha yüksek çözünürlüklü bir biçimde görüntülenebiliyor.

Dragon Age'in ikinci oyunu ilkine göre daha çok aksiyon ağırlıklı gibi görünüyor, ve üçüncü oyun ise daha çok tek oyunculu MMO tadında. Fakat her ikisi de PC'nin gelişmiş grafik teknolojilerinden ve üstün kontrol olanağından güç alıyor. Söz konusu oyunların Steam'de olmasını dilerdik.

5. Battlefield
PC dışında: Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4

Halo, tabloyu değiştirene kadar FPS tarzı oyunların geleneksel platformu her zaman PC'ler olmaya devam etti. Halo'ya kadar bir FPS oyununu konsol üzerinden oynamanın pek de mümkün olmadığı düşünülüyordu. Battlefield de 2002 yılında doğal olarak PC'de doğdu. Battlefield 1942, Vietnam, Road to Rome ve Secret Weapons of WWII'nin ardından Battlefield 2, Xbox 360'ta kullanıma sunulsa da PC versiyonu her zaman daha çok tercih edildi.

Oyun için gerekli olan kontrol sistemi PC üzerinde her zaman daha kolay, ayrıca Battlefield 4'ün PC sürümündeki sunucularda çok daha fazla oyuncu var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.