Oyun

Peak Games'ten aynı anda 41 kanala reklam!

Bugün saat 21:30’da Türkiye’de 41 kanalda aynı anda videosunu yayınlatan Peak Games tüm vatandaşların dikkatini üzerine çekti. İşte detaylar!

Peak Games'ten aynı anda 41 kanala reklam!

Video oyunlarının bir bölümünü Zynga’ya 100 milyon dolara satarak adından söz ettiren Peak Games Türkiye’nin gündeminde.

Peak Games'ten aynı anda 41 kanala reklam!

Bugün saat 21:30’da Türkiye’de 41 kanalda aynı anda videosunu yayınlatan Peak Games tüm vatandaşların dikkatini üzerine çekti. Televizyonların hacklendiğini düşündürten Peak Games, anlaşılan reklamcılık konusunda bir ilke imza attı. Peki herkesin merak ettiği bu Peak Games nedir?

Peak nedir?

Peak, uluslararası alanda faaliyet gösteren yazılım şirketidir. Şirket özellikle mobil uygulama ve oyun geliştirme alanlarında çalışırken aynı zamanda nöro-dijital çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye’den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games‘in bir bölümü dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga tarafından satın alındı. 

Söz konusu anlaşmaya göre Peak Games’in Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunları Zynga’nın olacak. Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise Peak Games’te kalacak ve şirket İstanbul merkezli bağımsız bir oyun şirketi olarak yoluna devam edecek.

Ek olarak Peak Games reklamlarını sosyal medya hesaplarından da yaymaya devam ediyor. Alınan bilgilere göre oyun geliştirmeye hevesli herkese firma kapılarını açmış durumda. Özellikle ülkeye yeni bir soluk getirmeye yelken açan Peak, adından uzun bir süre söz ettirecek gibi duruyor.

Peki ya siz yayınlanan bu reklam hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
ejderfa
reklam tek kelime ile harika, dünya şirketler listesinin bir numarasının reklamıdır dedim evde, ancak şimdi anlıyorum ki bir kısmı yabancılar tarafından satın alınmış olsa da bir türk firmasıymış reklamcılarını tebrik ve takdir ediyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.