PES 2016 çıktı - Page 1

Bu yıl hava topları da farklı bir deneyim sunacak, çünkü sol kol sayesinde sizden daha büyük ve daha güçlü futbolcuları rahatsız edebilecek veya topa kafa veya vole vurmak için en iyi pozisyonu bulabileceksiniz. Diğer saha geliştirmeleri arasında hazırdaki kontrol yapısı içinde daha geniş hareket imkanı sunan bire bir kontroller de bulunuyor. Tepki süreleri de iyileştirildi ve bu sayede oyuncular dar alanlarda daha rahat manevra yapabilecek ve ani yön değişimleri sağlayan şaşırtma hareketleri de bundan faydalanacaklar.

PES 2016 çıktı - Page 2

Futbolcuların bireyselliği Futbolcu Kimliği ve Takım Kimliği projeleri ile daha da yoğun olarak yansıtılacak. Bu sayede PES 2016’daki futbolcular yalnızca gerçeğini andırmakla kalmayacak, aynı oyun stillerine de sahip olacaklar. Takımın güçlü yanına oynamak için defanslar kendiliğinden kurulacak, futbolcuların özel yetenekleri maçın taktik seçenekleri içinde zekice kullanılacak.

PES 2016 çıktı - Page 3

Kimlik sistemi kalecileri de etkileyecek şekilde genişletildiğinden kalite artışı ve performans farklılığı göreceksiniz. Topu uzaklaştırmak, plonjon ve savuşturmak da dahil olmak üzere kaleci özelliklerine yeni parameteler de eklendi. Böylece kaleciler ‘topa daha çok sahip olacaklar’, yumruklamak yerine topu tutmaya çalışacaklar.

PES 2016 çıktı - Page 4

PES 2016 ayrıca göz alıcı bir estetik değişim de geçiriyor. Yeni oyunda geçen seneye göre 3 kat fazla animasyon bulunacak. Kalecilere bir çok kurtarma animasyonu eklenirken, futbolcular da içinde bulundukları duruma göre inanılmaz çeşitliliğe sahip şutlar, paslar, top sürüşleri ve çalımlar yapabilecekler. Futbolcular faul verilmediği zaman şikayet edecek, pas vermeyen arkadaşlarına yakınacak, ayak oyunları ile rakiplerini şaşırtıp dengesini bozabilecek ve düşmelerini sağlayabilecekler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.