Oyun

PES 2019'un Avrupa Ligi lisansı olmayacak!

Konami'nin UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligilisanslarını da kaybettiği açıklandı.

PES 2019'un Avrupa Ligi lisansı olmayacak!

Pro Evolution Soccer ya da diğer adı ile PES, son yıllarda liderliği FIFA serisine kaptırmış durumda. Yine de serinin gidişatına baktığımızda her sene yeni formatlar deneyen Konami'nin en güçlü olduğu taraf ise şüphesiz UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi lisanslarıydı. Anlaşılan Konami'yi bu konuda da zorlu bir dönem bekliyor.

PES 2019'un Avrupa Ligi lisansı olmayacak! - Resim : 1

Lisans konusunda sıkıntılar çeken Konami'nin UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligilisanslarını da kaybettiği açıklandı. Konu ile ilgili hem UEFA tarafından hem de Konami'den resmi açıklamalar geldi. Konami ile her iki lisans konusunda da iyi bir ortaklık kurduklarını belirten UEFA kanadı, son 10 yıldır yapılan bu ortak çalışma için Konami'ye teşekkür ederek ulusal futbol takımları konusunda çalışmalarının devam edeceğini de belirtti.

Konami'de marka ve iş geliştirme müdürlüğü yapan Jonas Lygaard ise lisans konusunda UEFA tarafından yapılan bu açıklamayı doğruladı. UEFA Şampiyonlar Ligi lisansının dünyanın her yerinden futbol severe ulaşmalarını sağladığını belirttikten sonra "Ancak bu yıl odağımızı diğer alanlara kaydırıyoruz." diyerek UEFA ile çalışmanın farklı yollarını arayacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.