Oyun

PlayStation 4 4.50 güncellemesi ile gelen yenilikler

PlayStation 4'ün 4.50 güncellemesi yayınlandı. Peki, PlayStation 4 4.50 güncellemesi ile hangi yenilikler oyunculara sunuluyor?

PlayStation 4 4.50 güncellemesi ile gelen yenilikler

Sony, geçtiğimiz haftalarda Beta testlerine başladığı PlayStation 4 sürüm 4.50 güncellemesini bugün indirime sundu. PlayStation 4'ten çok PlayStation 4 Pro için dev bir güncelleme olarak nitelendirilen sürüm 4.50 ile birçok yenilik geliyor. 

İndirmeye sunulan PS4 4.50 güncellemesi ile gelen en büyük yenilik Boost Mode olarak gösteriliyor. Boost Mode sayesinde PS4 Pro sahipleri oyunlar Pro için optimize edilmemiş olsa bile bu özelliği açarak FPS artışı sağlayabilecek.

PlayStation 4 4.50 ile gelen yenilikler

PS VR'da Geliştirilmiş 2D Görüntüler

PS VR'da bir oyun oynuyorsanız ve PS4 ana ekranına geri dönerseniz, TV ekranında çözünürlüğün normalden daha düşük göründüğünü fark edebilirsiniz. 4.50 güncellemesi ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Ayrıca PS VR'daki Sinematik Modun çözünürlüğü de iyileşiyor.  PS VR'ın Sinema Modunda görüntülenen içeriğin kare hızı, bu güncelleme ile 90Hz'den 120Hz'e yükseliyor.

Remote Play için Sesli Sohbet

Windows PC, Mac veya Xperia cihazında Remote Play özelliğini kullanırken sesli sohbet edebileceksiniz. Mikrofonunuzu Remote Play uygulamasının Araç Çubuğu'ndaki mikrofon simgesi aracılığıyla açıp kapatabilirsiniz.

1489041324_ps4-4.50.jpg

Kapalı Konsol Kullanılabilirliği

PlayStation App ve PS Mesajlar gibi diğer oyuncularla iletişim kurmayı kolaylaştıran konsol dışındaki uygulamalar yer alıyor. Yeni eklenen özellik ile bir oyuncunun PSN'de oturum açtığını ancak sistemden uzakta olduğu oyunculara bildiriliyor.

Boost Mode (PS4 Pro)

PS4 Pro, Boost Mode adı verilen bu güncellemede yeni bir özellik kazanıyor. Bu özellik sayesinde oyunlara bağlı olarak; eğer FPS kilidi yoksa 30 FPS'te çalışan bir oyun Boost Mode ile 60 FPS'te çalışabilecek. PS4 Pro için güncellenemeyen oyunlarda da aynı şekilde FPS artışı sağlanabilecek.

1489041330_ps4-4-50.jpg

PS Mesajlar ve Topluluklar uygulaması

PS Mesajlar uygulamasında arkadaşlarınızdan bir parti daveti geldiğinde, "Üzgünüm, katılamaz" "Ben daha sonra katılırım" şeklinde hızlı bir cevap verebilirsiniz.

Topluluklar Uygulaması'ndan artık kolayca Ayarlar bölümünden PSN Hizmet Durumu> PSN Hizmetleri Görünüm Durum'unu kontrol edebilirsiniz.

Harici HDD desteği

PS4'e artık harici Hard Disk'lerinizi bağlayabileceksiniz. PS4'ün hem SSD hem de HDD'yi desteklediğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.