Oyun

PlayStation 4 Cross-Play özelliği geliyor!

Sony'nin bir süredir Beta aşamasında olan ve Cross-Play adı verilen farklı platformları tek bir oturumda birleştirme özelliği kullanıma sunuluyor.

PlayStation 4 Cross-Play özelliği geliyor!

Cross-Play adı verilen çapraz platform desteği yakında PlayStation 4'e de geliyor. Bugüne kadar çok az oyunda bulunan bu özellik, örneğin Xbox One, PC ya da PlayStation konsolu olanların birbirleri ile aynı oyunu oynayabilmelerini sağlıyor. Ancak bu sistemi eleştirenler de var. Zira klavye ile oynamanın avantajlı olduğu oyunlarda kumanda kolunun zayıf kaldığını iddia edenler de bulunuyor. Bu da bir nevi dezavantaj sağlıyor.

PlayStation 4 Cross-Play özelliği geliyor!

Wired'ın haberine göre Cross-Play desteği PlayStation 4'e de geliyor. Habere göre Beta aşamasından çıkan bu özellik geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Bu da önümüzdeki günlerde bu desteğin farklı oyunlara gelebileceği anlamına geliyor. Genelde çevrimiçi oyunlarda kullanılan bu özellik farklı cihazlardan bu oyunu oynayanların aynı oturumda buluşmasını sağlıyor.

Call of Duty: Modern Warfare ilk büyük oyun olabilir

Henüz hangi oyunların bu özelliği kullanacağı bilinmiyor olsa da iddialara göre Call of Duty: Modern Warfare Play Station 4'te Cross-Play desteği sunacak ilk oyun olabilir. Elbette bunun bir iddia olduğunun altını çizelim.

Yorumlar
Gökay
bence crossplay işi sadece konsollar arası olmalı , aim assisti olan konsolların pc de ki adamlar la oynaması saçma olur pc de ki oyuncuya haksızlık olmuş olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.