Oyun

PlayStation 4 fiyatlarına zam kapıda!

Sony PlayStation, PlayStation 4 fiyatlarına zam getirmeyi planlıyor. İşte detaylar!

PlayStation 4 fiyatlarına zam kapıda!

Donald Trump ve ABD hükümetinin Çin ile giriştiği ekonomik savaş artık birçok kişi tarafından bilinmekte ve dile getirilmekte.

PlayStation 4 fiyatlarına zam kapıda!

Her geçen gün Çin'e farklı ekonomik yaptırımlar ve vergi zorlukları çıkaran Donald Trump, sadece Çinli şirketleri değil ürünlerinin birçoğunda Çin menşeli ürünleri kullanan diğer firmaları da güç duruma sokuyor.

Anlaşılan bu yaptırımlar Sony firmasını da zor sokmaya başlamış durumda.

Sony'nin CFO'su Hiroki Totoki ABD hükümetine defalarca uyarıda bulunduklarını tekrarladı ve şunları söyledi:

"ABD hükümetine daha önce söylediğimiz gibi, Çin'e uygulanan abartılı vergiler ABD ekonomisine ciddi zararlar vermek üzeredir. Durum böyle devam ederse ABD'de PS4 fiyatlarını artırmak durumunda kalabiliriz."
 
Gördüğünüz üzere Trump'ın Çin konusundaki politikası oyuncuları da büyük oranda etkilemekte. Bu konu ne zaman tatlıya bağlanır bilmiyoruz ancak ABD'de yaşayan oyuncuları zorlu bir dönemin beklediği kesin. 

Peki ya siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın lütfen.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.