Oyun

PlayStation 4 ne zaman geliyor?

Sony yeni canavarını ne zaman çıkaracak?


Sony'nin, uzun süredir üzerinde çalıştığı bilinen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 için internette yazılıp çizilen haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz saatlerde yayılan bir diğer habere göre Sony'nin PlayStation 4'ü çok yakında geliyor.

Yayılan son haberin önceki haberlerden biraz farkı var. Haber, IGN başta olmak üzere dünyanın sayılı teknoloji sitelerinde şu şekilde yer aldı. Uzun süredir Sony'de çalışmış, araştırmacı ve yapımcı görevinde bulunan Attila Vass’tan gelen sözler duyanları şaşırtıyor.

1341324136_italiatopgamespe5xp9huvt0f5fm32puxmk6w9logkq8ogzhz0vuw.jpg

Vass'ın sözlerine göre, Sony 2010 yılından beri PlayStation 4 üzerinde çalışıyor ve yeni nesil oyun konsolunu en mükemmel dereceye getirmek için uğraş veriyor. Kısa bir süre önce Sony'den ayrıldığı bilinen Vass'ın LinkedIn sayfasındaki CV'sine göz gezdirdiğimizde Sony şirketinde 2010 ve 2012 yılları arasında Playstation 4’ün güvenlik ve grafik işlemleri üzerine, bir konumda çalıştığını görüyoruz.

Ayrıca ortaya atılan iddialara baktığımızda yine epey güçlü bir savunmayla karşılaşıyoruz. Bu iddia da yeni nesil PlayStation'un Xbox'tan önce geleceği iddiası idi. Şimdilik gelen bilgiler bunlarla sınırlı olurken, tüm gözler Sony'nin üzerine dönmüş durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.