Oyun

Playstation 4 Xbox One'ı geride bırakacak!

Teknik farklılıklar Ps4'ü öne geçirecek.

Playstation 4 Xbox One'ı geride bırakacak!

Ürünlerin ikisi de henüz satışa sunulmamasına rağmen, teknik detaylar belli oldukça Ps4'ün Xbox One'a göre ezici bir üstünlük sahibi olduğu ortaya çıktı.
1369661090_untitled-1.jpg
Teknik açıdan detaylı bir biçimde incelendiğinde Sony PS4'ün grafik işlem gücü bakımından Microsoft Xbox One'a göre performansının en az yüzde 50 daha güçlü olduğu görünüyor.  Her iki konsol da AMD üretimi grafik işlemcilerine yer vermelerine rağmen ortaya çıkan farkın başlıca sebebi ise Xbox One'da bulunan 12 çekirdekli grafik ünitesine karşılık PS4'ün 18 çekirdekli mimarisinin üstünlüğü.


Yapılan analizlere göre Microsoft'un One'ı tasarlarken yaptığı bellek seçimini 8 GB DDR3'ten yana yapmış olması grafik işlemcideki çekirdek sayısının da azalmasına sebep olmuş.

DDR3'ün
performans üzerinde olumsuz etki yaratmasını engellemek için çok karışık bir mimari tasarlayan Microsoft'un mühendisleri grafik işlemci üzerine yalnızca 12 çekirdek sığdırabilmişken, DDR5 kullanan Sony PS4'de çok daha güçlü bir grafik çözümüne yer vermeyi başarmış.

Yorumlar
Misafir
sony sony sony kesinlikle sony abi ya mukemmel bi marka her türlü ps4 burdada belli oluyor zaten
Cevapla
123
SONY yaparsa en iyisini yapar.
Cevapla
matrix
xbox one bekledi uyanıklar özelliklerine baktılar hemen daha yuksek özellikle abandılar piyasaya rakibin özelliklerini duydular ona göre donanım mimamrisi yaptılar hemen xbox one onlardan önce lansman yapmasaydı sony yapsaydı direk özelliklerini tanıtsa muhakkak xbox one onlardan yuksek mimariyle cıkardı pazarlama stratejisi bu olsa gerek
Cevapla
Misafir
Bu yapılan konsollar uzun yıllardaki gelişime ayak uydurabilmeleri için şuan sizin gereksiz gördüğünüz üstün donanımları taşıyorlar. Önümüzdeki 7 yıl veya daha uzun süre bu konsollar kullanılacağı ve gelişime ayak uydurabilmeleri için böyle üretilmeliler. Bilindiği gibi şirket karını konsol satışından değil, üretilen oyunlardan sağlamaktadır ki ilk 3 yıl civarı yaptıkları yatırımı çıkartmak, ve sonraki yıllarda kara geçme durumu var. Konsol piyasası böyle...
Cevapla
Misafir
konsolun ozelligi pc kadar yuksek gerenimlere ihtiyac duymamasidir ki dogal olarak cunku uzerinde isletim sistemi yok. simdi bu islemci cekirdek olayi ne demek pc de 4 cekirdek amd icin 8 cekirdek butun oyunlari aciyorken bunlar 12 18 cekirdek kasiyolar yani konsol icin bu kadar abanmalari sacma geliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.