Oyun

PlayStation 5 özellikleri ile gücünü ortaya koyacak!

PlayStation 5'le ilgili en çok merak edilen konulardan biri konsolun geriye dönük uyumlu olup olmayacağıydı. Sonunda bu konu hakkında bir açıklama geldi. İşte detaylar!

PlayStation 5 özellikleri ile gücünü ortaya koyacak!

Sony'nin 2020 yılında satışa sunmayı planladığı yeni oyun konsolu PlayStation 5'le ilgili en çok merak edilen konulardan biri konsolun geriye dönük uyumlu olup olmayacağıydı. Sony'ye yakın kaynakların iddiasına göre PS5 sanılanın aksine eski model konsollarla da uyumlu olacak.

PlayStation 5'in ayak sesleri duyulmaya başladı!

PlayStation 5 için düğmeye basan Sony, gelecek yıl yeni oyun konsolunu karşımıza çıkaracak. Hakkında bugüne dek pek çok sızıntı yapılan PS5'le ilgili en çok tartışılan konulardan biri ise yeni konsolun geriye dönük uyumlu olup olmayacağıydı.

Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre PS5; PS4, PS3 ve hatta PS2 desteğine dahi sahip olacak. Ancak geriye dönük uyumluluğun nasıl sağlanacağı henüz detaylandırılmış değil ve bir süre daha bunun için beklememiz gerekecek. 

Diğer yandan PS5'le ilgili henüz bilinen pek bir şey de yok. Bu oyun konsolunun AMD'nin Navi mimarisine dayanan 8 çekirdekli Ryzen işlemci ve özel bir GPU kullanacağı söyleniyor. Cihazın 500 dolar civarında bir fiyat etiketinin olacağı da gelen bilgiler arasında. 

Bakalım Sony, yeni nesil konsolu ile bizleri şaşırtabilecek mi? Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
yakup
fiyatı pahalı ama amd işlemcili iyidi ben intelciyim
Cevapla
Erhan
5000 TL civarı olacak, belli oldu.
Cevapla
Mim
Çok pahalı olacak. O kesin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.