Oyun

Playstation Cephesinde Flaş Gelişme Yaşandı!

Sony, Driveclub ve Motorstorm'un yapımcı şirketini kapattı


Sony'nin Playstation 4 oyun konsolunda başarılı yarış oyunlarından Driveclub'ın yayıncı şirketi Evolution Studios resmen kapatıldı.

1458670504_driveclub-cover.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Geçtiğimiz yıl Evolution Studios firmasında başlayan yaprak dökümü ile kadrodan 55 kişi ile yollar ayrılmıştı. Bu süreç içinde ise firmanın Sony Playstation markasına olan katkısı da takip altına alındı ve nihai karar resmi olarak açıklandı. Özellikle Playstation 4'ün çıkış döneminde beklenen Driveclub'ın sancılı süreci sırasında Sony'i ciddi anlamda strese sokan Evolution Studios'un kapanmasının ardından ekipten bazı isimlerin firma içinde yer değişikliği yapacağı söyleniyor.

Asıl açıklama ise Evolution Studios'un Sony'nin Avrupa'daki kısa ve uzun dönem yapılandırmalarda bu stüdyoyu düşünmedikleri oldu. Yaklaşık 10 yıldır Sony bünyesinde 1. parti oyunlar üreten firmanın bilinen diğer oyunları ise Motorstorm ve WRC oldu.

 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.