Oyun

PlayStation Network'un hacklenmesinin üzerinden 1 yıl geçti!

Üzücü hack olayının ardından 1 yıl geçti!

PlayStation Network'un hacklenmesinin üzerinden 1 yıl geçti!

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan, Japon firma Sony'nin en büyük gerli kaynaklarından olan PlayStation oyun konsolunun Network'unun hacklenmesinin ardından 1 yıl geçti. Geride kalan zaman içinde neler değişti?

Dünyanın en büyük hack olayının gerçekleştiği, Japonya'nın dev firması Sony'nin PlayStation Network'unun hacklenmesinin ardından 70 Milyondan fazla kullanıcıyı endişe ve korku sarmıştı. Bu korku ve telaşın sebebi ise milyonlarca kişinin özel bilgilerinin tehdit altında olması idi, bunlar: Kredi kartı bilgileri ve özel bilgiler idi.

1335797772_playstation-network-psn.jpg

Yaşanan bu olay sadece Sony ve kullanıcılarını etkilememiş bilişim sektöründe bulunan ve online alışveriş işlemi gerçekleştiren dünyadaki hemen hemen herkesi ilgilendiriyordu. Sebebine gelince ise, bu denli büyük bir dünya devinin sisteminin hacklenmesi, hacklenemeyecek sistemin olmadığını gözlerin önüne sermesinden geliyordu.

*Bunca olaydan Nintendo, Microsoft ve başta Sony olmak üzere bir çok firma güvenlik önlemlerin hat safhaya çıkarttı. Analistlere geçen yıllara oranla içinde bulunduğumuz ve önümüzdeki yılların daha güvenle geçeceğine işaret ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.