Oyun

PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

Sony'nin oyun konsolu için kullanılan abonelik sistemi PlayStation Plus için yeni zam kullanıcıları üzdü.

PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

Döviz kurları, firmaların gelir iştahı derken oyun fiyatları aldı başını gitti. Konsol sahiplerinin en sevdiği abonelik paket türlerinden biri olan aylık abonelik konusunda PlayStation cephesinden atılan adım ise büyük tepki çekmişe benziyor.

PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

29 Ekim 2020 tarihinden itibaren PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına zam yapacağını açıklayan Sony Türkiye, konsol sahiplerinin tepkisini çekti. Abonelere gönderilen bir e-posta ile acı haberi veren Sony Türkiye, yeni fiyatları paylaştı.

Gönderilen e-postada şu bilgilere yer verildi:

“Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020'den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir."

Yeni PlayStation Plus fiyatlarına baktığımızda ise yüzde 60'a varan oranlarda zam geldiğini görüyoruz. Daha önce 1 aylık PlayStation Plus aboneliği 24 TL iken zamlı tarife kullanıma sunulduğunda bu rakam 40 TL olacak.

3 aylık abonelikte ise biraz daha insaflı bir zam oranı var. Daha önce 75 TL olan 3 aylık PlayStation Plus aboneliğinin fiyatı ise 100 TL olacak. 12 aylık abonelik fiyatı ise 180 TL'den 240 TL'ye yükseltiliyor.

PlayStation Plus aboneliği yeni fiyatları

  • 1 aylık 40 TL (eski fiyat 24 TL)
  • 3 aylık 100 TL (eski fiyat 75 TL)
  • 12 aylık 240 TL (eski fiyat 180 TL)

Yeni zamlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Üniversiteli işsiz
Ekonomimiz fena. Adamlar bir kaç dolar zam yapsa bizde müthiş bir fiyat artışı oluyor. Bu yüzden ülkemizde hobi büyük bir lüks.
Cevapla
FETTAH
Yani Sony anlayamıyor resmen diyorki biz soyguncuyuz bizi tercih etmeyin Xbox vey PC alın diyor bu kadar fiyat artarmi insafsız lik bu
Cevapla
Cihan
Almayın, aldırmayın! Nasıl piyasa koşuluymuş bu arkadaş. Yüzde 60 zam ne demek. Sattığın plus üyelik üretim maliyeti olan birşey değil, insanlara online oyun oynamak için dayattığın zorbalık sadece.
Cevapla
xPulseM
Arkadaşım dolar gittikçe artıyor yani TL değer kaybediyor ama ps plus doları 3 aldığından yabancılardan çok ucuza alıyorduk aslında. Normalde 440 TL'ye (60 Euro) alacağımız şeyi hala neredeyse %50 fiyatına (240 TL) alıyoruz.
💠Gakk@💠
Valla bi yandan sevinim çünkü çocukluğunu tivi, pilestesin başında geçiren bi nesil yetişi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.