Oyun

PlayStation tarihinin en iyi oyunları!

Bugün sizler için PlayStation tarihine damgasını vurmuş, oyunlar tarihini değiştirmiş, milyonları PlayStation almaya itmiş bazı oyunları listeledik.

PlayStation tarihinin en iyi oyunları!

İlk olarak evlerimize 1994 yılının son aylarında giren PlayStation o günden beri hiç çıkmadı. Şuan dördüncüsü piyasada olan konsolun bir çok harika oyunu oldu. Biz de bugün sizlere o oyunların en iyilerini listeledik. Lafı çok uzatmadan listemize geçelim.

WIPEOUT 2097 (PS1, 30 Eylül 1996)

Orijinal Wipeout, serinin ikonik anti-yerçekimi yarış öncülünü tanıtmış olabilir, ancak devamı Wipeout 2097 oyuna bir kalp ve ruh verdi.  

TEKKEN 3 (20 Mart 1997)

Tüm zamanların en iyi dövüş oyunlarından biri olarak kabul edilen Tekken 3, arcade biçiminde yayınlanmasından bir yıl sonra PlayStation oyuncularının evlerini fethetti.  

PRO EVOLUTION SOCCER 3 (PS2, 17 Kasım 2003)

Bazıları, Sensible Soccer'ın 16 bitlik günlerin en iyi futbol oyunu olduğunu söyleyebilir. Bazıları PS4'teki FIFA 15'in gelmiş geçmiş en iyi olduğunu iddia edebilir. Ancak birçok insan için 2001-2004 yılları arasındaki PES en iyisidir. Çünkü Konami futbol oyunlarını ileri taşımak için bazı ünlü oyuncuları gerçek hallerine benzetmek için bir grafik motoru geliştirdi ve ilk kez PES 3'te bu motor kullanıldı. 

GRAN TURISMO 2 (PS1, 9 Eylül 1999)

İlk Gran Turismo, inanılmaz grafikleri ve simülasyon fiziği ile yarış oyunu türünü salladı. Çünkü o devrimci gerçekçiliği ve sunuyu, 27 parça ve en az 650 otomobil içeren büyük bir paketle birleştirdi. Şaşırtıcı, büyük ve görkemliydi. 

Tony Hawk's Pro Skater (31 Ağustos)

PlayStation tarihinde en uçsuz bucaksız oynanabilir oyunlardan biri olan ilk Tony Hawk's Pro Skater oyunu, modern paten oyunu deneyimini tanımlamakla kalmadı aynı zamanda kaykayı eski günlerindeki popülerliğe geri döndürmeye de yardımcı oldu. 

UNCHARTED 2: AMONG THIEVES (PS3, 13 Ekim 2009)

İlk Uncharted, güzel grafikleri ve Tomb Raider gibi önceki klasiklerin öncülüğünde gerçekleşen eylem macera keşfi karışımının modernizasyonu ile çıktı.  

RED DEAD REDEMPTION (PS3, 18 Mayıs 2010)

Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinin mekaniğini aldı ve Vahşi Batı'ya nakletti. Red Dead'in atlı hali GTA'yı aratmadı.  

GRAND THEFT AUTO III (PS2, 22 Ekim 2001) 

GTA V gibi son derece parlak, görsel olarak çarpıcı ve detaylandırılmış sinematik başyapıta bakarsak, Rockstar'ın ortalığı dağıtan her yere ateş eden çılgın 3D oyunlarının başlangıcını yani atasını unutmuş olabiliriz. 2001 yılına kadar GTA'yı hep kuş bakışı oynadık. Ancak kirli şehir sokaklarında yürümek, düşmanları istediğiniz yerden vurmak ve trafiği şahane üçüncü kişi 3D'de de yaşamak tamamen yeni bir adımdı.  

THE LAST OF US (PS3/PS4, 14 Haziran 2013/ 29 Temmuz 2014)

Bizim bakış açımızdan, Naughty Dog'un post-apokaliptik aksiyon macerasından daha başarılı bir PlayStation oyunu yok. Saf bir oyun deneyimi olarak, keşif, bulmaca çözme, eşya üretimi ve acımasız dövüşten oluşan heyecan verici bir karışım var, oyun tarihindeki en olgun, en iyi anlatılmış hikayelerinden biri The Last Of Us'ı gerçekten özel bir şey haline getiriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.