Oyun

PlayStation Vita Türkçe oldu

Sony'nin yeni nesil taşınabilir el konsolu PlayStation Vita için yeni sistem yazılımı olan 2.00'ı duyuruldu. Yeni güncellemeyle beraber cihaz Türkçe oldu

PlayStation Vita Türkçe oldu

Sony, PlayStation Vita için yeni sistem güncellemesini yayınladı.

PS Vita sistem yazılımı sürümü 2.00 ile birlikte yeni nesil taşınabilir el konsolu hem Türkçe oluyor hem de pek çok yeni özellikler ekliyor.

PS Vita'nın v2.00 yazılımı ile başlıca aşağıdaki yenilikler geliyor.

Türkçe dil desteği
Ana ekrandan e-mail uygulamasına erişim
PS Vita’dan PC’ye kablosuz olarak içerik transferi

PS Vita Uygulamalarında Genel Geliştirmeler

Güncelleme sonrası tek tek değişenlerin listesini ise aşağıya ekliyoruz:

Tarayıcı: Web sayfalarının görüntülenme hızı geliştirildi. Linkleri açmak için artık bir işaretleyici (pointer) kullanabiliyorsunuz. HTML5 ve JavaScript destekleri geliştirildi. Artık, o anda görüntülenen sayfayı tweet’leyebiliyorsunuz. Artık, oyunu durdurmadan tarayıcıyı açabiliyorsunuz.

İçerik Yöneticisi: Kullanılabilirliği geliştirildi. Artık, PS Vita sistemindeki Wi-Fi’yi kullanarak, bir bilgisayara bağlanıp, veri transfer edebiliyorsunuz. PS3 sisteminizden ya da bilgisayarınızdan tüm fotoğraf ve video klasörlerini PS Vita'nıza kopyalayabiliyorsunuz.

Harita Uygulaması: Harita üzerinde erişilebilir alanlar için hava durumu bilgilerini görüntüleyebiliyorsunuz.

1353624405_44.jpg

Mail İstemcisi: Sisteme e-mail uygulaması eklendi. Uygulamayı, ana ekran üzerinden başlatabiliyorsunuz. Ayarlar Artık, her uygulama ve özellik için ayrı ayrı bildirimler ayarlayabiliyorsunuz. PS Vita üzerinde düğmelerle kontrol ettiğiniz uygulamaların sayısı artırıldı. [Disconnect Wi-Fi Connection Automatically] [Network] > [Wi-Fi Settings]’in altına bir özellik olarak eklendi. [PlayStation Network] > [Account Information]’ın altındaki [Avatar], [Panel], [Online ID], [About Me] ve [My Languages], yeni eklenen[Profile] kategorisinin altına taşındı. [Twitter], [PlayStation®Network] altına bir özellik olarak eklendi. Türkçe [Language] > [System Language] ve [Language] > [Input Languages] > [Keyboards / Add Terms]’e bir seçenek olarak eklendi.

[PlayStation Mobile], [System]’in altına bir özellik olarak eklendi.

PS Store: Bazı içerikler artık, ön siparişleri kabul ediyor.

Video ve Video Oynatımı: Artık, bir videoyu 1080 çözünürlükle oynatabiliyorsunuz. Artık, bir videoyu ağır çekimde oynatabiliyorsunuz. İstediğiniz bölümleri atlayabiliyorsunuz. Kapalı yazısı artık destekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.