Oyun

PlayStation'dan Detroit Become Human sürprizi!

PlayStation, Temmuz 2019 ayı içerisinde Plus abonelerine Detroid: Become Human sürprizi yaptı.


PlayStation Plus üyelerine her ay verilen ücretsiz oyunlarda bu ay bir değişikliğe gidildi. Normalinde Temmuz ayının verilecek oyunları PES 2019 ve Horizon Chase Turbo olarak açıklanmıştı. Ancak kullanıcılardan gelen tepkilerin ardından Sony PlayStation değişiklik kararı aldı. 

PlayStation'dan Detroit Become Human sürprizi!

Temmuz 2019 ayı içerisinde kullanıcılar PES 2019 yerine Detroit: Become Human yapımını ücretsiz bir şekilde kütüphanelerine ekleyebilecekler. (Sürüm Dijital Delux Sürüm olduğu için Detroit'e ek olarak Heavy Rain yapımına da ücretsiz olarak sahip olunabilecek.)

Duyurulduğu andan itibaren hikayesiyle merak uyandıran Detroit: Become Human, insanların ve androidlerin birlikte yaşadığı, toplumsal bağların koptuğu ve kaosun hakim olduğu geleceğin Detroit’inde geçiyor. Yapılan seçimlerle senaryosu ve karakterlerin kaderinin değiştiği oyun, aynı tarzdaki Heavy Rain ve Beyond gibi büyük beğeni toplayan oyunların yapımcısı Quantic Dream tarafından geliştirildi.

Detroit: Become Human’da hikayeleri birbiriyle birleşen üç ana karakter bulunuyor. Bu üç ana karakterden biri programına karşı koyan ve yaratıldığı tesisten kaçan android Kara. Detroit’in canlı sokaklarını keşfe çıkan Kara, etrafındaki ve içindeki dünyanın eşitsizlikleriyle karşılaşırken şansını sonuna kadar denemek zorunda kalıyor.

Connor ise soğukkanlı, işini bilen ve analitik düşünen bir polis müfettişi. Benzersiz içgörüsü ve yetenekleriyle Connor, programını bozarak sahiplerini terk eden veya suç işleyen ve “Aykırılar” olarak tanımlanan androidlerin peşine düşüyor.

Programından kurtulmayı başaran bir diğer “Aykırı” ise android Markus. Efendisinden kurtulup dışlanmışlardan oluşan bir yeraltı grubuna katıldıktan sonra Markus, Detroit’in android nüfusunun kurtulması için bu grubun lideri oluyor.

Fakat insanlara güçlü bir mesaj göndermek için barış yanlısı bir yolu mu seçecek yoksa şiddeti mi tercih edecek? Bunu da oyuncunun tercihleri belirleyecek.

Oyunda alınan her karar, bazen küçük bazen de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikâyeye yön veriyor. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olabiliyor. Alınan her kararda uyanık olmaya ve iyi düşünmeye sevk eden oyun, sürükleyici bir senaryoya sahip.

Teknolojioku olarak oyunun hem yazılı ve videolu incelemesini siz takipçilerimiz ile zamanında paylaşmıştık. Eğer gözden kaçırdıysanız aşağıda yer alan ilgili haberden ve yukarıdaki oynatıcıdan incelemelerimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.