Pokemon karakterleri başta İstanbul’daki Taksim Meydanı, Gezi Parkı, tarihi camiler, metro istasyonları ve alışveriş merkezleri olmak üzere tüm şehirlerin insan kalabalığının yoğun olduğu noktalarında bulunuyor.

Tabii bu ara sokaklar ya da hatta köylerde bile karşınıza çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Oyuncular, oteller, heykeller gibi şehrin imza noktaları olarak geçen Pokestop’lara (Poke noktaları) giderek Pokemon topu ve eşyalar topluyor, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda Pokemon avına çıkıyor. Bazı gençler özel araç bile kiralıyor.

Sevgililer arasında “Pokemon avına neden gitmiyoruz” tartışmaları yaşanıyor. Sokakta karşılaşan oyuncular birbirleriyle “Rastgele” diyerek selamlaşıyor.

Bazı kullanıcılar da oyunu sadece spor amaçlı oynuyor. Pokemon avında kat edilen mesafeler düşünülürse harcanan kaloriler hiç de azımsanacak gibi değil! Peki, iyi bir Pokemon ustası olmanın tüyoları neler?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.