Oyun

Pokemon Go ile silahlı soygun

ABD'nin Missouri eyaletinde, Pokemon Go oyuncularını hedef alan üç kişi silahlı gasp suçundan tutuklandı.

Pokemon Go ile silahlı soygun

Çıktığı andan itibaren büyük merak uyandıran Pokemon Go uygulaması ile ilgili üzücü olaylarlar ve iddiaların ardı arkası kesilmiyor. 

Missouri Polis Departmanı'nın açıklamasına göre, şehirde silahlı bir çete, Oyun sever genç çocukları tuzağa düşürüp soymak için yeni Pokemon oyununu kullandılar. 

Missouri eyaletinin O'Fallon kenti polisinin yürüttüğü soruşturmaya göre, oyuncuların sıkça ziyaret ettiği noktalarda silahla hazır bekleyen Shane Backer, Brett Miller ve Jamine Warner, 9 kişiyi gasp etti. Yaşları 16 ile 18 arası değişen şüpheliler, ihbar üzerine yakalandı.

Polisteki sorgularına göre şüpheliler Pokemon Go oyununu kullanıp, oyuncuların sıkça ziyaret edeceği PokeStop isimli noktaları tespit etti. Parklar, ibadet yerleri, meşhur binalar veya otoparklar gibi yerleri içeren bu alanları arabayla gezen şüpheliler, pompalı tüfek zoruyla oyuncuların para ve değerli eşyalarını çaldı.

Wyoming'te ise bir çocuğun nehirde cansız bedeni bulundu ve yapılan soruşturmada çocuğun boğulmadan önce Pokemon Go oyunu oynadığı ve nehrin yakınındaki bir Pokemon’u yakalamaya çalışıyor olduğu ortaya çıktı.

Pokemon Go ile ilgili bir diğer iddia ise, Meksika'da bir çocuğun Pokemon kovalarken köprüden aşağı düşüp öldüğü yönünde. Evet bu bir iddia ama eğer Pokemon Go oynarken dikkat edilmezse bu tip durumlar ile çok sık karşılacağız gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.