Pokemon GO oynamanın zararları - Page 1

Hacklenebilirsiniz! Pokemon GO’yu indirirken oyunun uygulama mağazası dışında bir kaynağı tercih edenlerdenseniz büyük oranda bir hacker hedefi olduğunuzu söyleyebiliriz. Oyun internetten bazı başka kaynaklardan indirilebiliyor ve bu dosyalarda kötü amaçlı bir yazılıma rastlanabiliyor. Üstelik bu yazılım sayesinde hackerlar uzaktan bir erişim aracı ile sizin telefonunuza tam bir erişim sağlayabiliyor gerisi ise tahmin edebileceğiniz gibi hüsran… Yani siz siz olun, bilmediğiniz yerden oyun indirmeyin!

Pokemon GO oynamanın zararları - Page 2

Göz sağlığınızı etkiliyor. Salgın haline gelen Pokemon GO oyunu maalesef bazı fiziksel zararları da birlikte getiriyor. Bunlardan biri de göz sağlığınız. Göz hekimleri bu tür yüksek çözünürlüklü oyunları sürekli olarak oynamanın özellikle çocuklarda göz problemlerine yol açabileceğini belirtiyorlar. Eğer etrafınızda ekrana gömülen bir çocuk varsa, kafasını hafifçe kaldırıp ona şunu söyleyin: “Dış dünyaya da bir bak yavrucum!”

Pokemon GO oynamanın zararları - Page 3

Ruh sağlığınızı etkiliyor. Sadece göz sağlığınızı etkilese iyi. Pokemon GO aynı zamanda ruh sağlığınızı da etkileyebiliyor. Sürekli bir oyunu oynamak insanda bağımlılık etkisi yaratıyor. Alkol ve uyuşturucu gibi kullandıkça kullanma ve kullanmadıkça eksikliğini hissetme hissi yaratıyor.

Pokemon GO oynamanın zararları - Page 4

Omurilik problemlerine yol açıyor. Oyunu oynarkenki vücut konumunuza bağlı olarak Pokemon Go oyununu uzun süreli oynamak bazı omurilik problemlerine de yol açabiliyor. Ayrıca dalgın bir şekilde oyunu oynamak birçok fiziksel kazaya davetiye çıkarıyor. Lütfen arada bir kafanızı kaldırıp etrafınıza bakın. Zira Pokemon GO oynarken kaza yapanları duymadık diyemeyiz…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.