Oyun

Pokemon Go'nun Twitter'ı geçmesi an meselesi

Pokemon Go, oyun piyasasını sallamaya devam ediyor. Oyun çoktan Tinder'ı geçti.


Her geçen gün kullanıcı sayısına milyonları ekleyen bir Pokemon Go çıktığı ilk günden itibaren milyonlarca oyuncunun beğenisini kazandı. Pokemon sevmeyenler de bile tutkunluk haline gelen uygulama 6 Temmuz 2016 tarihinden bu yana WhatsApp, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını bile günlük kullanımda geride bıraktı.

Pokemon Go oyunu henüz resmi olarak tüm ülkelerde çıkmamış olsada oyuncu sayısı hayli fazla. 4 gün içinde Tinder'dan daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan Pokemon Go Twitter'ın kullanıcı sayısını aşmak üzere.

1468323634_vs-tinder.png

8 Temmuz günü andorid kullanıcılarının yüzde 3'ünün telefonunda Pokemon Go bulunurken yüzde 3.5'inde Twitter bulunuyordu. Pokemon Go'nun resmi olarak tüm ülkelerde çıkmamış olmamasına rağmen yayılış hızına bakıldığında Twitter'ın kullanıcı sayısını kısa zamanda geçmesi bekleniyor.

1468323653_v-twitter.png

Ayrıca kısa sürede bir çok insanın hayatında yer edinmeyi başaran Pokemon Go adlı oyun bu hafta içi Avrupa ve Asya'da indirilmeye başlanacağı belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.