PS Plus Mayıs 2020 oyunları belli oldu

PlayStation 4 sahiplerinin önümüzdeki ay ücretsiz olarak sahip olabilecekleri PS Plus Mayıs 2020 oyunları belli oldu. İşte detaylar.

PS Plus Mayıs 2020 oyunları belli oldu

Güncelleme: Sony oyunları açıkladı. Cities: Skylines ve Farming Simulator 19. Dolayısıyla söylentiler asılsız çıktı. Halbuki söylentilerin haklı çıkmasını daha çok isterdik. Oyunlar 5 Mayıs'ta indirmeye açılacak.

Bu nesle damgasını vuran PlayStation 4 ülkemizde de açık ara en çok satan konsol oldu. PlayStation 4’ün bu başarısındaki en önemli etken ise konsola özel olarak geliştirilen hemen her oyunun büyük ses getirmesiydi.

Şu aralar koronavirüs salgınından ötürü dünyanın önemli bir kısmı evlerine kapanınca PS4 daha da bir değerlendi. Aynı ülkemizde olduğu gibi. Şu aralar PlayStation 4’ün ikinci el fiyatı bile 3000TL’yi aşmış durumda. İşin garip yanı ise birkaç ay öncesinde sıfır PS4 fiyatının bu rakamlarda olması.

Elbette konsola olan talebin artması ve gelen ek vergilerle etiketler de ister istemez yükseldi. Konsolu aldıktan sonra oyun almaya para kalmadı diye düşünüyorsanız da üzülmeyin. Çünkü Sony önümüzdeki ay PS Plus aboneleri için iki hit oyun birden verecek.

PS Plus Mayıs 2020 oyunları Sony duyurmadan sızdırıldı. Buna göre Sony önümüzdeki ay Dying Light ve Dark Souls Remastered oyunlarını PS Plus abonelerine ücretsiz olarak dağıtacak.

Her iki yapımın da oynanabilirlik açısından muazzam deneyimler sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle Dying Light’da ek görevleri de yaparsanız hayli uzun bir oynanışın sizleri beklediğini söyleyebiliriz.

PS Plus Mayıs 2020 oyunları muhtemelen önümüzdeki hafta indirmeye sunulacaktır. Bekleyip göreceğiz.