Oyun

PS Vita bomba gibi geliyor

Sony tarafından yapılan açıklamada PS Vita' ya mükemmel bir özellik geliyor.


iPad gibi tabletlerin oyun piyasasında popüler olmasıyla Nintendo şu aralar satışlarda durgunluk yaşıyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Sony ise heyecanla beklenen PS Vita' ya yeni özellikler ekliyor.

PS Vita' yı PS3' ün kumandası olarak kullanabileceğiz

En son duyurulan PS Vita özelliği, tüm oyun severleri heyacanlandırdı. Sony Avrupa Ar-Ge şefi Phil Rogers' ın Geliştirme Konferansında yaptığı açıklamada; PS Vita' nın bazı oyunlar için PS3 tarafından kumanda olarak kullanılabileceğini söyledi. PS3 ile oynanan oyun, PS Vita' nın ekranına gelecek ve oyuncu buradan kontrollerine devam edebilecek.

1307564504_vita1.jpg

Bu işlemin gerçekleşmesi için PS3, verileri kablosuz olarak PS Vita' ya iletecek ve PS Vita' nın ekranına da görüntü yansıtılacak. Böylece PS Vita' nın jiroskop ve arka dokunmatik paneli gibi tüm fonksiyonları PS3 ile birlişip oyunlarda kullanılabilecek.

Yıl sonunda piyasaya sürülmesi beklenen PS Vita, 4 çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemciye, 5 inç dokunmatik OLED ekrana, arka dokunmatik panele ve PSP' nin 10 katı kadar Ram ile beraber geliyor.

Ayrıca Sony geliştiricilere ise PS3 oyunlarına PS Vita için eklenti gömme desteğini de vereceğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.