Oyun

PS4 Pro için 4K dopingi!

Sony'nin üst düzey oyun konsolu PlayStation 4 Pro, yeni özelliklere kavuştu. PS4 Pro sahipleri artık 4K çözünürlüğünde film izleyebilecek.

PS4 Pro için 4K dopingi!

Sony, 4K çözünürlüğünde oyun oynatma mottosu ile PS4 Pro'yu ürün gamına eklemişti. Ancak PS4 Pro 4K çözünürlüğünde oyun oynatabilirken, 4K çözünürlüğündeki video ve filmleri maalesef ki oynatamıyordu. Bugün, PlayStation 4 Pro'nun Media Player uygulamasına gelen güncelleme ile bu sorun da ortadan kalktı.

PS4 Pro zaten hali hazırda Netflix ve YouTube uygulamaları ile 4K çözünürlüğünde video yayını yapabiliyordu. Güncellenen Media Player uygulaması ile artık USB belleğinizdeki 4K filmleri de PS4 Pro üzerinden oynatabileceksiniz. Ayrıca güncelleme, PlayStation VR aracılığıyla 4K sanal gerçeklik içeriğine yeni bir destek getiriyor.

PlayStation VR sahipleri için 4K VR video içeriğini oynatmayı desteklemek için de yeni özellik eklendi. PS VR'nin ekran çözünürlüğü 1920 x RGB x 1080. Bu nedenle 4K VR videoları HD VR videolarına kıyasla daha yüksek görüntü kalitesinde görüntülenecek.

1490687839_media-player.jpg

Tabii ki, yazılım güncellemesinin ele alamayacağı bir eksiklik PS4 Pro'nun 4K Blu-ray desteği olmamasıdır. Bu da Sony'nin konsolda 4K'lık bir Blu-ray sürücüsü koymamasından kaynaklanıyor. Öte yandan Microsoft'un Xbox One S modelinde 4K Blu-ray sürücüsü yer alıyor ve UHD Blu-ray filmler izlenebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.