Oyun

PS4'ün 3.0 Test Süreci Başladı: Güzel Yenilikler Var

Kısa bir süre önce Sony, PS4'lerinde sistem 3.0 beta güncellemesini test edecek kullanıcılar arıyordu. Beta süreci bugün başladı.

PS4'ün 3.0 Test Süreci Başladı: Güzel Yenilikler Var

Playstation 4 için büyük yenilikler getirecek olan sistem 3.0 güncellemesi gönüllü kullanıcılar için beta sürecine açıldı. Bugün indirilebilen bu beta güncelleme yeniliklerle beraber geldi. Bu yeniliklerden en büyüğü ise Playstation Plus üyeleri için sunulan bulut depolama sisteminin boyutunun 1GB'dan 10GB'a çıkartılması oldu.

Bunun dışında yeni güncelleme sayesinde Playstation 4, hem Twitch hem de YouTube üzerinden canlı yayın yapabilecek. Bu sayede hem Twitch üzerinden oyununuzu yayınlayabilir hem de YouTube'un yeni oyun yayını servisi YouTube Gaming ile yayın yapabileceksiniz. Bunların yanında başkalarının yayınlarını da Playstation 4 üzerinden sanki siz oynuyormuşsunuz gibi izleyebileceksiniz.

Yeni eklenen Favori Arkadaşlar sekmesi ile onlara daha çabuk ulaşabileceksiniz. Bu sayede hem onlarla konuşmak hem de aynı oyuna girmek eskisinden çok daha kolay ve hızlı olacak.

Yeni eklenen küçük özellikler sayesinde; Twitter'da 10 saniyelik kısa videolar paylaşabilecek, arkadaşlarınızla konuşmalarınızda çıkartmalar gönderebilecek, ekran görüntünüzü PNG formatında kaydedebilecek ve arkadaşlarınızın oyununu izin verdikleri takdirde canlı olarak izleyebileceksiniz.

Şuan kullanımında sorun yaşanabilen bu yenilikler, Sony'nin sistem 3.0 güncellemesini çıkarmasıyla stabil hale gelecek. Sistem 3.0'ın final sürümünün ne zaman çıkacağı ise yakında belli olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.