Oyun

Psikolojik korku oyunu Layers of Fear için çıkış tarihi onaylandı

İlk kez 2015 yılında tanıştığımız korku oyunu serisi Layers of Fear, şimdi 2023 versiyonu ile yeniden karşımıza çıkacak. Oyunun yapımcısı Bloober Team, korku oyununun ne zaman çıkış yapacağını onayladı. İşte detaylar.

Psikolojik korku oyunu Layers of Fear için çıkış tarihi onaylandı

İlk kez 2015 yılında çıkış yapan Layers of Fear oyunu, delirmiş bir ressamın zihninin derin noktalarına inip gizem ve korku dolu anları ortaya çıkarıyordu. Oyuncular oyunu fazlası ile beğenmiş serinin devam etmesini istiyordu.

Bunu takiben Bloober Team, Layers of Fear: Inheritance ve Layers of Fear: Masterpiece Edition ek oyunlarını geliştirmişti. Ancak bu iki oyun da oyunculara yetersiz gelmişti. Bu defa farklı bir oyun istiyorlardı. Böylelikle Bloober, Layers of Fear 2 oyununu 2019 yılında piyasaya sürerek sektöre yön veren oyunlardan birisi oldu.

Peki Layers of Fear (2023) ne zaman çıkış yapacak?

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen IGN Fanfest'te Bloober Team, yeni psikolojik korku oyunu Layers of Fear'ın ne zaman çıkacağını açıkladı. Kısa fragmanın sonunda ise, Polonya merkezli oyun yapımcısının haziran ayında oyunu PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X için yayınlayacağı belirtildi.

Layers of fear 2023
Layers of Fear (2023) oyunundan bir kesit. (Bloober Team)

Layers of Fear (2023) farkını daha çok grafik kısmıyla ortaya koyacak. Yeni oyun, eski oyunlardan farklı olarak görsel etkiyi ve sürükleyiciliği en üst düzeye çıkarmak için Unreal Engine 5, ışın izleme ve HDR desteği gibi teknolojilerle geliştiriliyor. 

Grafik kısmının yanı sıra oyun, çok daha gelişmiş mekanikleri ve oynanışı da kapsayacak. Haziran ayında oyunun nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.