Oyun

PSN hesap ismi değiştirme özelliği yakında gelebilir!

PSN hesap ismi değiştirme özelliği, yakında gelecek olan güncelleme ile oyunculara sunulabilir. PS4 SDK güncellemesinde ortaya çıkan opsiyonun detayları haberimizde.

PSN hesap ismi değiştirme özelliği yakında gelebilir!

PSN hesap ismi değiştirme özelliği uzun bir süredir Sony'den bekleniyor. Ancak oyuncular maalesef ki hala daha PSN hesap ismi değiştirme özelliğine kavuşmuş değil. PSN'e kayıt olurken ilk belirlemiş olduğu nickname'i değiştirmek isteyen oyuncular için bugün sevindirici bir gelişme yaşandı.

PSN hesap ismi değiştirme özelliği geliyor mu?

NeoGAF üyesi Kirbasin, güncellenen PS4 SDK'sında "Kullanıcıların Çevrimiçi Kimliği yerine hesap kimliği ile tanımlanmasına izin verin." seçeneğinin olduğunu ortaya çıkardı. Ancak bu ibare iki farklı durumu işaret ediyor.

Birinci varsayıma göre; oyuncular, oyunlarda diledikleri ID'yi kullanabilecek ancak ana ID'leri sabit kalacak. İkinci varsayım ise Sony'nin PSN ID değiştirme konusunda bir çalışması olduğu ve PSN hesap ismi değiştirme özelliğini yakında kullanıcılara sunacağı yönünde.

Bu bulguların henüz kesin bir şey ifade etmediğini, Sony'nin yeni bir şeyler denemek için böyle bir seçeneği koyduğunu belirtelim. Bakalım PSN ID değişimi özelliği ilerleyen aylarda sunulacak mı?

1479300472_psn-sign-in.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.