Oyun

PUBG dalga mı geçiyor? PUBG oyununa put tepkisi!

Türkiye'de de popüler olan PUBG oyunundaki puta tapma ritüeli tepki çekti. Oyun hakkında kampanya başlatıldı.


Mobil oyunlar içinde hatırı sayılı bir kitlesi bulunan PlayerUnknown's Battlegrounds ya da kısa adıyla PUBG oyununa getirilen yeni bir özellik oyuncuların bazıları tarafından tepki ile karşılandı. Oyunda kısa süre önce kullanıma sunulan Gizemli Orman güncellemesinde yer alan bir özellik kullanıcıların tepkisine neden oldu. Bu haritada bulunan totemler farklı şekilde kutsanarak farklı özelliklere sahip olunabiliyor.

PUBG dalga mı geçiyor? PUBG oyununa put tepkisi!

İşte tepkiler de tam bu noktada ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar bunun doğru olmadığını ve dini açıdan sakıncalı olduğunu söyleyerek oyunu protesto etmeye başladı. Hatta Twitter'da TT olan #pubgoynamaoynattırma başlığı altında bu tarz birçok mesaj paylaşıldı. Ancak bunun puta tapma olmadığını ve sadece bir oyun olduğunu savunanlar da var.

Oyuncular bu yeni özellik sayesinde (Güç Totemleri, Strateji Totemleri ve Koruma Totemleri) kask ve yelekleri tamir edebiliyor, enerji ve sağlıklarını doldurabiliyorlar.

Yeni güncelleme oyuna orman temalı eğlenceli özellikler getirse de totem ritüelinin puta tapma olarak algılanması yüzünden bu konunun bir süre daha oyuncuların gündeminde olacağını söyleyebiliriz. Oyun içi görüntülere baktığımızda ise totem ritüelinin puta tapınmaya fazlasıyla benzediği görülüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de bu yeni özellik puta tapmaya benziyor mu yoksa bazı oyuncular fazla hassas mı davranıyor? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.   

Yorumlar
Kel Fero
uzay boşluğundan daha boş olay olduğu gibi bir o kadar da boş haber
Cevapla
İphone
Halkımız can sıkıntısından uğraşacak bi şey arıyor
Cevapla
Erem
Ramazan da hurma etkinliği yaptı pubg mobile ekipi yabnacı ülkeler tepki vermedi şunu unutmayın bizim dinimizde diğer dinlere saygı var pubg mobile ı birtek Müslümanlar oynamıyor
Cevapla
Muhammed Said
Oyun içerisinde dahi olsa başkalarını puta tapmağa icbar(zorlamak) etmek, sizce doğru bir şey mi? Hurma yiyen birisi müslüman mı oluyor? Ayrıca o etkinlik dünya çapında yapılmamış olabilir. Bizim dinimizde iyi olanı emredip kötü olandan sakındırmak var. Zorla müslüman etmek yok ama onların dinlerine muhabbet duymak da yok. Zira şirk, Allâh'a herhangi bir şeyi ortak koşmak büyük bir zulümdür. Müslüman'ın buna saygı duyması ve muhabbet duyması mümkün değildir.
...
Putperestlik kutsal bir dinmi sence
ABCD
Gerçekten saçmalıyorlar oyun bu
Cevapla
Nokta
Kardeşim zaten ban put hiç denk gelmedi onun için sıkıntı yok ikincisi onşardadanramzan bayramı yok ama onlar böyle bir şey yapmadı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.