Oyun

PUBG yasaklandı!

Nepal Telekomünikasyon Kurumu tüm internet sağlayıcılarına ve mobil servis sağlayıcılarına ulaşarak PUBG oyununu yasaklattı. İşte detaylar!

PUBG yasaklandı!

Popüler battle royale oyunu Playerunknown's Battlegrounds Güney Asya ülkesi Nepal'de yasaklandı.

PUBG yasaklandı!

Kathmandu Post'un haberine göre, Nepal Suç Birimi çarşamba günü Katmandu Bölge Mahkemesi'nde kamu yararı davası açtı ve ardından bir gün sonra da Nepal Telekomünikasyon Kurumu ülkedeki tüm internet sağlayıcılarına ve mobil servis sağlayıcılarına ulaşarak oyunu engelletti.
 
Nepal Suç Birimi Amiri Dhiraj Pratap Singh: "Ebeveynlerden, okullardan ve okul derneklerinden oyunun çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin birtakım şikayetler aldık. Ayrıca oyunu Katmandu Bölge Mahkemesin'in kararıyla yasaklatma iznini almadan önce psikiyatristler ile de görüşmeler yaptık."
 
Dhiraj Singh şu şekilde devam etti: "Ebeveynler ve okullar; oyunun çocukların çalışmalarını etkilediğinden ve onları daha agresif bir hale getirdiğinden dolayı şikayette bulundular. Psikiyatristlere danıştığımızda ise onlar da bize oyundaki şiddetin insanları gerçek hayatta agresif hale getirebileceğini söyledi."

Peki ya siz getirilen bu yasak kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
ilyas
bune kardeşim çoluk çocuk oyun delisi oldu çocuklarımızın geleceğiyle oynanıyor en kısa zamanda bu oyunun yasaklanması lazım gidişat çok kötü çocuklar ders yapmıyor asabileşiyorlar nereye şikayet edilecekse edelim geleceğimiz gidiyor
Cevapla
Muhammed
pubgyi şikayet edecem
Cevapla
Fortnite
Pubg ezik Nesin'e fortnite basar madem pubg kalkıyor siz de fortnite oynayın iyi olur değilmi
Cevapla
Bjk56
Umarım en kosa sürede inde en ufak slah bıçak vb şiddet uyuşturucu içeren oyunlar engellenir internet erişimi kesilir zArar görecek her bir çocuğun vebali yöneticilerin boynunadır
Cevapla
Yanlış bir karar...
Oyun +18 koyması daha mantıklı olacaktır. Ve aile denetimli olmalı. Nepal'de 18 yaşından büyük gençler ne olacak? O yüzden yaş sınır koymalı. Özgürlük kısıtlanmamalı...!!!
Cevapla
baba
Güzel kardeşim yaş sınırı koyunca sanki çocuklar giremiyor her şekilde giriyor bu oyunlar yüzünden bir nesli kaybettik bakalım daha kaç nesil kaybedecez....bir an önce biz dede yasaklanması lazım....
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.