Oyun

PUBG'nin PS5 ve Xbox Series X çıkış tarihi açıklandı!

Son dönemlerin popüler battle royale oyunlarından PUBG'nin PS5 ve Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu.


Son dönemlerin en popüler battle royale oyunlarından biri olan PUBG'nin PlayStation 5 ve Xbox Series X çıkış tarihi açıklandı. Oyun yeni nesil konsollarda 60 fps'ye kadar destek sunması bekleniyor.

PUBG'nin PS 5 ve Xbox Series X çıkış tarihi açıklandı!

2017 yılında yayınlandığında büyük ilgi gören ve bir anda battle royal türünü oyun dünyasının en popüler kategorisi haline getiren PlayerUnknown's Battlegrounds  daha çok bilinen ismiyle PUBG, ilk olarak PC için yayınlanmış olmasına rağmen zaman içinde PlayStation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Yapılan açıklamalara göre PUBG, önce Xbox Series X ve Series S’e çıkış yapacak ve oyuncular, 10 Kasım itibarıyla yeni nesil Xbox’lar üzerinden PUBG oynayabilecekler. PUBG’nin PS 5 sürümü ise seçili bölgelerdeki oyuncular için 12 Kasım, dünyanın geri kalanındaki oyuncular için ise 19 Kasım’da çıkış yapacak.

PUBG resmi web sitesinde Xbox Series X'in Framerate Priority seçeneği ile oyunu 60 FPS'de çalıştırılabileceği doğrulandı. Xbox Series S'te ise yalnızca 30 FPS'de çalışacak. 

Eğer zaten bir PUBG hesabınız var ise, ek ücret ödemeden PlayStation 5 ya da Xbox Series X/S’te PUBG oynamaya devam edebileceksiniz. Sahip olduğunuz kozmetikler ve oyun verileri yeni nesil konsollara taşınmış olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.