Oyun

Red Dead Redemption 2 çıkış fragmanı geldi!

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'nin resmi çıkış fragmanını yayınladı. İşte detaylar!

Red Dead Redemption 2 çıkış fragmanı geldi!

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'nin resmi çıkış fragmanını takipçileri ile paylaştı. Buna ek; çıkışına çok az bir süre kala Rockstar Games kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Dan Houser, Red Dead Redemption 2'den yeni bilgiler paylaştı.

Dan Houser tarafından belirtilene göre, Red Dead Redemption 2 60 saat uzunluğunda olacak. Aslında oyun daha da uzun olabilecekken firma beğenmediği için oyundan bazı görevleri çıkarmış. Dan Houser beş saatlik "gereksiz" içerikleri oyundan çıkardıklarını belirtti.

Ayrıca Red Dead Redemption 2'de 500,000 diyalog satırı bulunmakta ve oyunun sadece ana hikayesi 2000 sayfalık senaryodan oluşuyor. Oyunda 700 seslendirmeli aktör ve 300,000 animasyon kullanılmış.

Ne kadar büyük bir çalışmanın meyvesinin ortaya çıktığına hep beraber şahit olacağız. 60 saat büyük ihtimalle sadece hikayesi için ayrılmış olan süre. Ek olarak oyun sürelerinin artık her geçen gün daha da uzadığını eminim farketmişsinizdir. Buna en büyük örnek olarak Assassin's Creed: Odyssey gösterilebilir.

Özellikle ülkemizde oyun fiyatlarının iyice artmış olması bu tarz uzunluktaki oyunlara karşı Türk oyuncularının bakış açısını değiştirmesine yardımcı oluyor. Eh malum, artık yıllık depolama yapar oldu insanlar.

Red Dead Redemption 2 çıkış fragmanı geldi!

Peki platforma göre ayrıcalıklar bizleri bekliyor olacak mı? Evet. Bildiğiniz gibi PS4 kullanıcılarına ayrıcalık tanıyan Rockstar Games, PlayStation 4 kullanıcılarının Red Dead Redemption 2'de erkenden erişebileceği içerikleri de açıkladı.

Bu içerikler kıyafet, kırmızı kestane arap atı, timsah derisinden eyer ve tabanca içeriyor. Gelen bilgilere göre kıyafet, oyunun hem hikaye modu hem de online modunda ulaşılabilir olacakken diğer içerikler sadece oyunun online modunda ulaşılabilir olacak. 

Bunlar sadece kozmetik olarak kalmayacak. Örneğin at hız artışı ve daha iyi kontrol verecekken atın eyeri de sağlık ve dayanıklılığı arttıracak. İçerikler Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online'ın çıkışı itibarıyla PlayStation 4 kullanıcılarına sunulacak. Xbox One'a oyunun çıkışından 30 gün sonra gelecek. 

Açıkçası Red Dead Redemption 2’nin son derece sağlam bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun gerek atmosferi, gerek grafikleri PS4 ve Xbox One’ın sınırlarını zorlayacak cinsten. Oynanış dinamikleri açısından ilk Red Dead Redemption oyunuyla da benzerlikler içeren RDR 2, beklenilen süreye değecek bir oyuna benziyor.

RDR 2, 26 Ekim’de PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini almış olacak. 

Yorumlar
Pınar
Teknolojiokuda oyun haberleri görmek güzel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.