Red Dead Redemption 2'den beklenen fragman geldi!

Red Dead Redemption 2'den yeni fragman paylaşıldı. Oyun bizi birçok detayıyla şaşırtacak gibi duruyor.

Red Dead Redemption 2'den beklenen fragman geldi!

İlk Red Dead Redemption, 2010 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulmuştu. Büyük bir kitleyi kendine bağlayan yapım, birçok ödüle layık görülmüş ve oyuncular üzerinde derin izler bırakmıştı.

Rockstar, Red Dead Redemption 2'nin ilk oyun satışa sunulduktan hemen sonra geliştirilmeye başlandığını duyurmuştu. Yaklaşık bu açıklama 8 yıl önce gelmişti. Evet 8 yıl... Yani oyun toplamda 8 yıldır gelişim aşamasındaydı.

Peki 8 yıllık bir geliştirilme aşamasının ardından ortaya nasıl bir meyve çıktı dersiniz? Merak edilen bu soru sonunda cevabını buldu. Oyunun yeni oynanış videosu Rockstar tarafından oyuncuların beğenisine sunuldu. 

Çok uzun bir süredir geliştirme aşamasında olan Red Dead Redemption 2 için merakla beklenen oynanış videosu sonunda yayınlandı. Rockstar Games  tarafından yayınlanan yaklaşık 5 dakikalık video, oyundaki temel dinamiklere odaklanıyor.

Red Dead Redemption 2'den beklenen fragman geldi!

Bunun içerisinde size sunulacak olan oynanış dinamikleri, seçenekler, açık dünya ve araç gereç kullanımları da yer almakta. Hatta yayınlanan video ile oyunun bizlere sunacağı FPS deneyimine de ilk bakış atma fırsatına erişiyoruz. 

Açıkçası Red Dead Redemption 2’nin son derece sağlam bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun gerek atmosferi, gerek grafikleri PS4 ve Xbox One’ın sınırlarını zorlayacak cinsten.

Oynanış dinamikleri açısından ilk Red Dead Redemption oyunuyla da benzerlikler içeren RDR 2, beklenilen süreye değecek bir oyuna benziyor. Red Dead Redemption 2 bizi 1800'lü yılların sonuna götürüyor. Yani Amerika'nın gelişmekte olduğu döneme. Teknolojinin de gelişimi ile birlikte, ilk oyunun aksine gelişmekte olan şehirleri de görebileceğiz.

Hatta oyunun ilerleyişine göre gelişen bölgeler görmemiz de mümkün. Yani daha önce gittiğiniz bir mekanı oyunun ilerleyen safhalarında belki de başka bir şekilde bulacaksınız. Konuyu daha fazla uzatmadan sizleri yayınlanan oynanış videosu ile yalnız bırakıyorum. İyi seyirler. RDR 2, 26 Ekim’de PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini almış olacak.