Resident Evil PC sürümü tekrar geliyor

Resident Evil oyununun PC sürümüne ait yaş sınırlaması, Avrupa’nın PEGI organizasyonu tarafından onaylandı.

Resident Evil PC sürümü tekrar geliyor

Avrupa’nın PEGI organizasyonunun, Resident Evil oyununun PC sürümüne yaş sınırlaması getirmesi, Capcom’un efsanevi hayatta kalma-korku oyununun dijital mağazalarda satışa sunulacağına dair spekülasyonları artırdı. Resident Evil, 1996 yılından bu yana PC'de fiziksel olarak mevcut, ancak modern dönemde Steam veya Epic Games Store gibi platformlarda yer almamıştı. Gematsu tarafından yapılan bu keşif, yakın gelecekte oyunun dijital mağazalara geleceğini işaret ediyor.

Resident Evil PC sürümü tekrar geliyor - Resim : 1

PEGI'nin hangi Resident Evil versiyonuna sınırlama getirdiği ise belirsiz. Orijinal sürümün yanı sıra, yeni silah türleri, farklı eşya yerleşimleri ve daha fazla toplanabilir kostüm içeren bir yönetmen kurgusu da mevcut. PlayStation platformunda Resident Evil: Director's Cut, PlayStation Plus Classics kütüphanesinde bulunabiliyor.

Resident Evil 2, 3 ve 4’ün yeniden yapımlarının ardından, Resident Evil Zero'nun da yeniden yapım aşamasında olduğu bildirildi. Capcom, geçen yıl daha fazla Resident Evil oyununun yeniden yapılacağını doğrulamıştı ve bu projelerin arasında Resident Evil: Code Veronica'nın yeniden hayal edilmesi de yer alabilir. Ana seride ise henüz duyurulmamış Resident Evil 9 hakkında söylentiler dolaşıyor ve bu oyunun açık dünya tarzında olabileceği iddia ediliyor.

İçeriden gelen bilgilere göre, Resident Evil 9, RE Engine ile geliştiriliyor ve serinin şimdiye kadarki en büyük oyunu olacağı söyleniyor. Duyurunun 2024 sonbaharında yapılması ve oyunun 2025'te çıkması bekleniyor. Resident Evil, ilk olarak 1996 yılında piyasaya sürüldü. Oyunda oyunculara terkedilmiş bir malikanede hayatta kalma mücadelesi veren karakterler olan Chris Redfield ve Jill Valentine'ın hikayesini tamamlama fırsatı sunuluyor. Siz daha önce hiç ilk Resident Evil oyununu oynadınız mı ?