Oyun

Riot Games cinsiyetçilik suçundan mahkemede!

Cinsiyetçilik suçlamaları ile gündeme gelen Riot Games mahkemelik oldu. İşte detaylar!

Riot Games cinsiyetçilik suçundan mahkemede!

Geçtiğimiz aylar, cinsiyetçilik suçlamaları ile gündeme gelen Riot Games, yine benzer bir durumdan ötürü gözleri üzerine çekmeyi başardı. Firmanın eski çalışanlarından birisi tartışmaları mahkemeye taşıdı ve firmaya dava açtı. 

Ortaya çıkan detaylar ise açıkçası insanın sinirlerini bozacak cinsten. Riot Games toplantılarında cinsiyetçi bir firma kültürünün yaşatıldığı, baskın sese sahip erkek çalışanların sözlerine öncelik verildiği, kadınlarla ilgili hayata geçirilmesi amacıyla tasarlanan promosyonların şirket tarafından reddedildiği ve şirketteki kadın çalışanların aşağılandığı çalışanlar tarafından onaylandı.

Riot Games'in cinsiyetçilik ile başı dertte!

Sadece bunlarla da sınırlı değil iddialar. Kadın çalışanların maaşları bile erkeklere oranla oldukça düşük seviyede. Çalışanların ise sadece tek bir talebi var şirketten; ''eşitlik''. Şirket içi olan olaylar dizesi ise mahkemeye tam olarak 42 sayfadan oluşan bir dosya ile teslim edildi. Kim bilir daha ne gibi detaylar mevcut şirket içerisinde.

Şirket içerisinde yaşanan tecavüz iddialarını konu içerisine dahil etmek bile istemiyorum açıkçası. Şirket bu iddialar hakkında karalama çalışması demekten öteye gitmiyor ama bu konuda sessiz kalmayan çalışanları da işten atmak konusunda oldukça gürültülü bir yol izlediği gerçek. 

Peki ya siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.