Oyun

Seagate ve Microsoft’tan Xbox One’a özel 2TB’lık harici disk: Game Drive

Xbox One konsollara özel olan 2TB’lık harici disk Game Drive depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcıları bir hayli rahatlatacak.

Seagate ve Microsoft’tan Xbox One’a özel 2TB’lık harici disk: Game Drive

Microsoft, Almanya’nın Köln kentinde başlayan ve Avrupa’nın en büyük oyun fuarı olarak gösterilen Gamescom 2015’te Xbox One ve Xbox 360 konsollarında depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için 2TB alan sunan Game Drive harici diski açıkladı.

Dijital içerik depolama konusunda uzman olan Seagate firması tarafından geliştirilen harici disk 500GB hafızalı Xbox One ve Xbox 360 kullanıcılarını bir hayli rahatlatacaktır. Oyun kapasitelerinin günümüzde 45-50GB’ı buluyor olması depolama noktasında konsol sahipleri zor durumda bırakırken, birçok kullanıcı yeni oyunlara alan açmak için eskilerini silmek zorunda kalıyor.

1438858322_seagate.jpg

Microsoft cephesinden yakın zamanda her ne kadar 1TB’lık Xbox One duyurusu gelse de, 2TB depolama sunan Game Drive oyun tutkunlarını bir hayli rahatlatacaktır.

USB 3.0 bağlantı noktasına sahip Game Drive, Xbox One’la uyumlu siyah ve yeşil renklerle geliyor. Ürünün üst kısmında Seagate ve Xbox logoları yer alıyor.

Ürünün fiyat bilgisi ve çıkış tarihi gelince; Game Drive ilk olarak Amazon ve GameStop üzerinden satışa çıkacak. İlerleyen günlerde dünya genelinde kullanıcılar buluşacak Game Drive’ın fiyatı ise 110 dolar. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.