İSTANBUL'U SİZ DE FETHEDEBİLİRSİNİZ

Ortalama 45 dakika süren oyunu oynayanlar, fetihte rolü olan isimleri, saldırı ve savunma amaçlı kullanılan silahları, cepheleri, hücum taktiklerini öğreniyor.

Oyunda izlenecek yol tamamen oyuncunun farklı ve stratejik düşünme yeteneğine bağlı. Oyun sayesinde belki de İstanbul tarihte hiç duyulmamış bir şekilde yeniden feth olunacak.

İSTANBUL'UN 'YENİ FATİH'İ

Kutu içinde bulunan karton üzerinde oynanan oyunda, top, mancınık, kule, lağımcı ve kadırgadan oluşan piyonlar bulunuyor. Öncelikle her oyuncu rengini belirliyor ve kendine ait piyon, sancak ve kartları alıyor.

Oyuna ilk olarak yaşı en küçük olan kişi başlıyor.

Oyun alanına sancak dikme kişinin kazandığı oyunda; oyuncular, piyon, güç ve kişi kartlarının da eşliğiyle güç karşılaşmaları yapıp saldırı hakkı kazanarak, Yedikule, Belgradkapı, Topkapı, Edirnekapı, Tekfursarayı, Eğrikapı, Balat, Sarayburnu ve Samatya cephelerine sancak dikip, şehri düşürmeye çalışıyor.

En çok sancağı diken oyuncu oyunu kazanarak, İstanbul'un "yeni Fatih'i" oluyor.

TÜRKİYE VE İSTANBUL'U DÜNYAYA TANITMAYI AMAÇLIYOR

Dünyada milyonlarca insan tarafından oynanan kutu oyunlarının büyük çoğunluğu yabancı lisansla piyasada bulunuyor.

Yerli lisansla üretilen bu oyunla ayrıca uluslararası oyun arenasında Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına katkı sağlanması da amaçlanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.