Oyun

Skyrim'de kiyamet günü

Skyrim oyununda yeni bir teori ortaya atıldı. Ayrıntılar haberimizde.


Kiyamet günü teorisi Reddit kullanıcılarından bir tanesinin aşağıda gördüğünüz resimdeki nesneyi bulması ile başlamış bir teori. Kavanazoun içinde bulunan böcek çeşitlerinin olduğu bu nesnelerin altında rune'lar yazıyor.Bu teoriyi atan kullanıcı bu runer'ların tercümesini yapmış ve ortaya kıyamet günü teorisi çıkmış.

Teoriye göre Skyrim'in Elder Scrolls oyunundaki beş büyük şehir Morthal, Whiterun, Winterhold, Dawnstar, ve Windhelm çizgiler kıllanılarak birleştirildiğinde pentagon şeklini alıyor. Bununla birlikte üç ejderha noktası ve Mzinchaleft ile Tower Stone'u da birleştirildiği zaman büyük pentagonun içinde küçük bir pentagon daha ortaya çıkıyor.

Bu teoriye göre eğer bu bulduğunuz kavanozdaki böcekleri yukarıda geçen ilgili şehirlere yerleştirip bu şehrilerde  katliam yaparsanız "Vaadedilmiş Günleri" beklemeye başlıyorsunuz.


Vaadedilmiş günleri bulmak için Thalmor'lara gitmemiz gerekiyor. Teoride Thalmor'lar bu dünyadaki "insan" ve "ölümlü" kavramlarını silmeyi anlatıyorlar. Bunu işlemi uygulamak için ise 3 adım var:

-  Talos'un kadimliğini ortadan kadlrımak
- "İnsan" kavramını ortadan kaldırmalıyız.
-  Talos ve Talos'un oğullarını ortadan kaldırdıktan sonra ejderhaları bağlarından koparma kısmı ise oynayan kullanıcıya düşücek. Ölümlülerin dünyası sona erecek ve biz de parçalanamaz ruhların bütünlüğünü kazanacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.